'); xhr.send(); });

НОВИНИ Запорізький священик УПЦ МП, який відмовився відспівувати дитину: “Вчинив би так само”

Запорізький священик Української Православної Церкви Московського Патріархату Євген Молчанов, який відмовився відспівувати хрещеного в Київському Патріархаті трагічно загиблого малюка, не шкодує про своє рішення. Про це в інтерв’ю для “РІА Новини” розповів сам Молчанов.

За словами священика, він готовий був провести відспівування дитини, поки мати не показала свідоцтво про хрещення, де було сказано, що хлопчика хрестили в УПЦ КП.

“Приїхавши на відспівування, просто запитав ім’я дитини і вже хотів було почати службу, але мати чомусь вирішила принести свідоцтво про його хрещення. Якби не цей момент, то я зробив би відспівування і поїхав. Але навіть тут Господь показав і застеріг,”– заявив він.

За його словами, батьки після відмови відспівувати дитину, благали його на колінах здійснити обряд. “Я відразу сказав, що це питання можна вирішити, але мати відразу впала на коліна. Було так боляче, що я вже сам хотів встати перед нею на коліна. Коли поїхав, було так важко на душі, що неможливо передати”, – додав священик.

Водночас, на питання про те, чи змінив би він зараз своє рішення у подібній ситуації, Євген Молчанов зазначив, що вчинив би так само. “Вчинив би так само. І це рішення виходило б не від мого ставлення або моїх почуттів, а від канонів Церкви. Тому що я може був би і радий сам замість дитини лягти в могилу…”, – наголосив він.

Також священик розповів, що йому та його однофамільцю, який теж служить в Запорізькій єпархії УПЦ МП почали надходити погрози про розправу.

Нагадаємо, на початку 2018 року в Запоріжжі священик УПЦ МП, запрошений ритуальною службою, відмовився провести обряд відспівування дворічного хлопчика, котрий загинув увечері 31 грудня внаслідок падіння на нього 39-річного чоловіка, що вчинив самогубство, вистрибнувши з вікна багатоповерхівки.  У знак протесту проти священнослужитлів Московського Патріархату активісти влаштували флешмоб – закликали приносити під храми УПЦ МП дитячі іграшки. Ця ідея знайшла підтримку по всій Україні.

В інтерв’ю “Релігійній правді” директор Департаменту у справах релігій та національностей при Міністерстві культури України Андрій Юраш висловив думку, що “ситуацію в Запоріжжі треба перевірити на релігійний екстремізм”.

Comments are closed.