ЕКСКЛЮЗИВ, НОВИНИ “Почнеться абсолютно шалене протистояння”, – Андрій Юраш про звернення до Патріарха Варфоломія

За багаторічну історію намагань створити Єдину Помісну Автокефальну Церкву в Україні – зараз наша держава найбільше наблизилася до вирішення цього питання. Про це в ексклюзивному коментарі “Релігійній правді” заявив Директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш, коментуючи звернення президента Петра Порошенка до Вселенського Патріарха Варфоломія.

“Звичайно, за всю історію змагань і намагань у питанні створення в Україні Єдиної Помісної Автокефальної Церкви –  зараз наша держава найбільше просунулася у цьому питанні”, – каже Андрій Юраш. – По-перше, звичайно, є воля політичного керівництва держави, по-друге – підтримка ієрархів двох церквов: Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви. Зрозуміло, що наступним кроком має бути підтримка звернення президента до Патріарха Варфоломія українським парламентом. Наскільки мені відомо, це може статися вже у четвер. Фактично це буде свідчити про повну підтримку держави у становленні Української Помісної Автокефальної Церкви”.

За словами Андрія Юраша, вже були спроби завадити отриманню Томоса про автокефалію.

“Почнеться абсолютно шалене протистояння. Мені зі своїх джерел стало відомо, що напередодні деяким ієрархам УАПЦ пропонувалися серйозні кошти за непідписання звернення до Варфоломія”, – повідомив чиновник. – Почнеться зараз тиск і на ієрархів УПЦ Московського Патріархату, я у цьому переконаний. Але треба зрозуміти, що зупинити цей процес вже неможливо. Він неминучий. Це як крига, що розтане весною. Багаторічна мрія укранського православ’я буде реалізована”.

“РЕЛІГІЙНА ПРАВДА” 

Comments are closed.