НОВИНИ Запорізький митрополит УПЦ МП демонстративно перехрестив дитину, яка була хрещена в УПЦ КП

У Покровському соборі 12 квітня Митрополит Запорізький і Мелітопольський УПЦ МП Лука «звершив Таїнство Хрещення» над хлопчиком, котрого раніше хрестили в Київському Патріархаті. Про це повідомляє РІСУ з посиланням на сайт єпархії.

Як сказав митрополит, «на сьогоднішній день «хрещені» в «Київському Патріархаті» приймаються в Православну Церкву через Таїнство Хрещення, не перехрещення, а саме Хрещення, оскільки те, що роблять розкольники, Таїнством не є. Те що іменується «філаретівським розколом», або у православних усього світу – схизмой, церквою не є, а всього лише новоствореним в 1992 р і зареєстрованим в державних інстанціях релігійно-політичним об’єднанням, яке до сповідуваної нами в Символі віри Святої, Соборної і Апостольської Церкви ніякого відношення не має », – цитує сайт слова митрополита УПЦ МП.

Нині, як зазначив архиєрей, понад сорок осіб після трагічної загибелі хлопчика в січні цього року, звернулися до храмів Запорізької єпархії з проханням про хрещення і були хрещені.

Як зізналася одна з матерів, «трагічні події січня і подальше після цього цькування священика і УПЦ в ЗМІ, змусили багато чого переосмислити і прийняти єдино правильне рішення».

«Якщо ні священик, ні єпископ не злякалися громадського гніву, значить це все не просто так, значить все це не простий обряд і данина моді», – сказав вона.

Як інформує ресурс, на думку директора Департаменту у справах релігій та національностей Мінікульту Андрія Юраша, Запорізька єпархія УПЦ МП вважається однією з найпроблемніших в Україні.

У січні 2018 року, у Запоріжжі виник скандал через те, що священик УПЦ МП відмовився відспівувати хлопчика, якого хрестили у «неканонічній» УПЦ Київського Патріархату. У знак протесту проти священнослужителів Московського Патріархату активісти влаштували флешмоб – закликали приносити під храми УПЦ МП дитячі іграшки. Ця ідея знайшла підтримку по всій Україні.

Comments are closed.