Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) повідомив останні новини з приводу отримання Томосу про автокефалію

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) повідомив останні новини з приводу отримання Томосу про автокефалію

Речник Української Православної Церкви Київського Патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) повідомив, що офіційна делегація Вселенського Патріархату розпочала візити в Помісні Церкви з інформуванням щодо української справи. Про це ієрарх УПЦ КП написав на своїй сторінці у Facebook.

“Нарешті офіційна делегація Синоду Вселенського Патріархату з трьох митрополитів розпочала візити в Помісні Церкви з інформуванням про українську справу. Першим відбувся візит у Афіни. Слід підкреслити, що візити мають на меті інформувати про справу, а не отримувати ДОЗВІЛ на її вирішення”, – написав архієпископ.

В той же час, за словами владики, архієпископ Афінський Ієроним отримав лист від Московського патріарха Кирила, “де Кирил знову повторює тезу про можливість «великого розколу» внаслідок визнання Константинополем української автокефалії”.

“Грецькі інформовані джерела відзначають, що цей лист мав передати головний дипломат МП митрополит Іларіон (Алфєєв), але візит так і не зміг відбутися (очевидно, що в Афінах не дуже чекають на гостя з такими погрозами, особливо після його грецького інтерв‘ю про «велику схизму»). Джерела свідчать, що лист передав ієрарх «третьої Церкви» – мабуть йдеться про Албанську, адже наприкінці квітня п. Кирил саме перебував у Албанії”, – пише речник УПЦ КП.

Він повідомив, що російське посольство в Афінах активізувалося з церковного питання: російський посол відвідав Архієпископа Ієроніма та заступника глави МЗС з церковних питань Аманатідіса.

“Джерело повідомляє, що посол говорив про зацікавленість його уряду, тобто Кремля, в українському церковному питанні, «зазначивши, що для уряду це не лише церковне питання» (так цитує джерело)”, – продовжує архієпископ.

За його словами, митрополит Іларіон (Алфєєв) планує невдовзі відвідати Варшаву. Джерела речника УПЦ КП повідомляють, що “там не дуже радіють цьому візиту, очікуючи тиску з метою схилити Польську Церкву на московський бік”.

Як відомо, пише владика Євстратій, на останньому Синоді Польська Церква ухвалила помірковану резолюцію, закликавши «дотримуватися канонічного порядку». Важко припустити, що очікуване рішення Вселенського Патріарха у Варшаві схочуть і зможуть оголосити «не канонічним».