СВІТ Черниць ордена матері Терези в Індії запідозрили у торгівлі дітьми

Поліція індійського штату Джхаркханд заарештувала жінку – представницю чернечого ордену “Сестри місіонерки любові”, заснованого матір’ю Терезою, підозрювану у торгівлі новонародженими дітьми. Як повідомляє 5 липня “NewsRu.Com” з посиланням на BBC, дитина була народжена молодою жінкою, спрямовану в один з притулків ордена в столиці штату Ранчі місцевим Комітетом із захисту дитинства (CWC).

Черниці мали повідомити співробітників CWC про народження дитини, однак вони цього не зробили. Згодом в організації дізналися, що дитина з’явилася на світ 1 травня і лише через два тижні була продана подружжю з іншого штату – Уттар-Прадеш – за 1,2 тис. рупій.

“Подружжю (які купили дитину) пояснили, що гроші пішли на покриття лікарняних витрат”, – розповів журналістам глава CWC Рупа Кумарі.

Комітет звернувся із заявою в поліцію. Там скаргу прийняли і почали розслідування, в ході якого поліцейські встановили, що це був не поодинокий випадок продажу дитини. Представниці чернечого ордену здійснювали подібні “угоди” регулярно.

“Ми з’ясували, що ще кілька дітей також незаконно були продані з цього притулку”, – повідомив ЗМІ співробітник поліції штату Нера Сінха.

“Ми встановили імена матерів цих дітей і продовжуємо розслідування”, – додав він.

В рамках розслідування поліцейські затримали двох співробітниць притулку. Їх мають намір допитати, проте запобіжний захід у вигляді арешту у відношенні них поки не прийнятий.

Тим часом журналісти BBC спробували зв’язатися з представниками ордена “Сестри місіонерки любові” для отримання коментарів по цій справі, але не змогли. Орден був заснований матір’ю Терезою у 1950 році. На сьогодні в нього входять понад 3 000 черниць.

Відділення ордену є в різних країнах. В Індії притулки ордена, зокрема, займаються розміщенням незаміжніх вагітних жінок. Раніше черниці також займалися влаштуванням дітей-сиріт в нові сім’ї. Однак три роки тому вони заявили, що припиняють подібну практику, оскільки не можуть виконати нові урядові розпорядження в сфері усиновлення, згідно з якими, всиновлювати або удочеряти дітей можуть лише розведені або самотні індійці.

Comments are closed.