СВІТ “Я зобов’язаний усім, що дотепер досягнув, Богу”, – тренер збірної Хорватії

«Я зобов’язаний усім, що дотепер досягнув у своєму професійному та особистому житті не собі, а Богу»,— каже Златко Даліч. Тренер збірної Хорватії з футболу завжди підкреслював, наскільки важлива віра в його житті й роботі, пише CREDO.

Спортсмени, які публічно визнають віру, — не окреме явище у сучасному світі. Можна знайти їх у футбольному середовищі, в якому, принаймні, в останні роки знак хреста перед виходом на поле стало досить популярним.

Нинішній тренер «Vatrenich» ( «Вогняних» — так вболівальники називають команду) народився 52 роки тому. Він очолив команду відносно нещодавно – з осені минулого року.

В часи колишньої Югославії він грав кілька років у командах місцевої ліги, а потім тренував хорватські, албанські та арабські клуби. Однак до початку Чемпіонату світу не був зарахований до числа еліти найвідоміших футболістів світу.

Хорватам сподобався тренер, який у спілкуванні із ЗМІ та командою виявляє доброзичливість, оптимізм і гарний гумор. Він також не уникає тем, пов’язаних із особистим життям і вірою, хоча не робить це на показ — про духовність і сім’ю говорить тільки тоді, коли його про це запитують.

Проте тоді його роздуми перетворюються на прекрасне свідчення дружби з Христом.

«Всім, чого я досяг до цих пір у професійному та особистому житті, я зобов’язаний не собі, а Богу», — прямо відповідає Златко Даліч на традиційне запитання про рецепт успіху.

Тренер підкреслює, що як християнин, він дотримується принципу людського співробітництва з Богом і знає, що без доброї підготовки і праці не можна покладатися лише на допомогу згори.

Тим не менш, він вважає, що варто розуміти: ми можемо кожного дня виходити на поле і грати в футбол передусім завдяки Божій благодаті. Даліч також зазначає, що життя спортсменів і християн дуже схоже — воно полягає в подоланні своїх слабкостей, ліні й прагнення комфорту — це стосується як щоденних тренувань і підтримки здорового способу життя, так і щоденної молитви і регулярної участі в Євхаристії.

Усвідомлення необхідності регулярно приступати до таїнств було посіяне в свідомості Златко вже в юності, коли він був міністрантом у своїй рідній парафії в місті Лівно в Боснії.

«Я ношу розарій у кишені, але це для мене не амулет. Я намагаюся почати матч або тренування хоча б з однієї таємниці Розарію», — додає тренер. Він також сказав, що не може уявити собі неділю без Євхаристії, на яку йде з дружиною та дітьми.

«Це недільна Меса підтримує мене, без неї все наше життя не матиме сенсу. Саме тоді я особливо відчуваю, що Христос присутній в житті нашої родини», — сказав він в інтерв’ю хорватському католицькому радіо.

Збірна Хорватії стала першою командою в історії чемпіонатів світу, яка зуміла пробитися у фінал, відігравши три матчі з додатковим часом. На стадії плей-офф в 1/8 фіналу хорвати у серії пенальті обіграли Данію, а в 1/4-й таким же чином впоралися зі збірною Росії, пише УНІАН.

Після матчу чвертьфіналу, в якому Хорватія перемогла з рахунком 4:3, колишні футболісти київського «Динамо» хорвати Огнєн Вукоєвич та Домагой Віда записали відео. На ньому Віда вигукує «Слава Україні!», а Вукоєвич каже: «Ця перемога — за «Динамо» та за Україну!».

Це відео отримало надзвичайно негативну реакцію у Росії.

Після публікації відео дисциплінарний комітет ФІФА виніс попередження Віді. Там вбачають у його зверненні політичний жест. Проте дискваліфікувати футболіста не стали. Огнена Вукоєвича попередив сам хорватський футбольний союз, який виключив його зі складу офіційної делегації на ЧС-2018 та тренерського штабу. ФІФА також оштрафувала його на 15 тисяч доларів, пише BBC.

Українські користувачі Facebook на знак протесту проти дій ФІФА почали масово ставити негативну оцінку сторінці організації у соцмережі із коментарями «Слава Україні». Після ночі флешмобу сторінка ФІФА у Facebook мала понад 153 тисячі негативних оцінок із загалом 265 тисяч. Її середній рейтинг впав до 1,1 бала з п’яти можливих.

Після того ФІФА закрила цю функцію, а всі оцінки обнулили. Проте після півфіналу Віда вибачився за свої слова перед росіянами, яких обурило гасло «Слава Україні!». «Я знаю, що зробив помилку. Я зробив це ненавмисно. Ще раз хотів би вибачитися перед російським народом», — заявив Віда, — пише Depo.

Comments are closed.