НОВИНИ “Порошенко не втручається. Він лише робить те, що повинен робити президент”, – Патріарх Філарет

Патріарх Філарет вважає, президент України Петро Порошенко не втручається у церковні справи, а робить те, що повинен робити президент. Про це Предстоятель УПЦ КП заявив в інтерв’ю lb.ua.

Щодо звернення Порошенка, Патріарх сказав, що “цей запит не був першим – аналогічні спрямовували президенти Кучма, Ющенко, тепер – Петро Порошенко”.

“…Багато хто з Московського патріархату звинувачують президента, що він втручається в церковні справи. Ні, не втручається. Він лише робить те, що повинен робити президент”, – каже Патріарх Філарет.

“Надання Томосу має для президента важливе значення насамперед в тому, що це потрібно для збереження української держави. Він, як президент, думає про те, як зберегти державу. А зараз йде війна і він має подвійну відповідальність за державу – і перед народом, і перед Богом.

Так ось, для того, щоб зберегти українську державу, потрібна не тільки потужна армія (яка наразі створена і це бачить весь світ), потрібна й церква, тобто духовна основа. Щоб ця основа була міцною, потрібно об’єднати Православ’я, і для цього необхідний Томос”, – сказав Предстоятель УПЦ КП.

Comments are closed.