СВІТ У Чилі помер 102-річний єзуїт — учитель Папи Франциска

У віці 102 років 18 липня 2018 року в Сантьяго-де-Чилі помер єзуїт Карлос Альдунате Ліон, який у 1960 році був форматом молодого єзуїта, отця Хорхе М. Берґольйо, сьогодні — Папи Франциска, пише CREDO.

На час своєї смерті він був найстаршим єзуїтом у світі. Нині найстаршим вважається його молодший на рік брат, о. Хосе Альдунате. Карлос Альдунате Ліон народився 16 травня 1916 року у Вальпараїсо в родині, відомій своїми заслугами перед Церквою і країною.

Він був онуком Карлоса Альдунате Солара — голови чилійської Консервативної партії. Здобув освіту в єзуїтських коледжах в Англії та Чилі. 1944 року був рукоположений на священика в Товаристві Ісуса в Аргентині.

Через чотири роки здобув докторський ступінь з філософії в Католицькому університеті в м. Левен, у Бельгії. Потім був ректором семінарії та єзуїтських коледжів у Сантьяго, Антофагасті та Осорно, а в 1966-1969 роках — Північного університету, а потім директором реколекційного дому Ігнатія Лойоли. Він також читав лекції в Папських католицьких університетах у Сантьяго і Вальпараісо, був екзорцистом, а з 1975 р. проголошував реколекції і провадив курси духовності в своїй країні та за кордоном.

У 1960 році його лекції в Чилі слухав молодий священик Хорхе Маріо Берґольйо, коли відбував там свою формацію. Отець Альдунате був також основним ініціатором руху харизматичної Віднови в своїй країні на початку 1970-х років. Він належав до найвідоміших і шанованих католицьких священнослужителів у Чилі. Був також здібним католицьким письменником.

Отець Карлос Альдунате Ліон помер 18 липня 2018 року в домі єзуїтів у Сантьяго де Чилі. Похований 20 липня на столичному цвинтарі св. Альберто Уртадо.

Comments are closed.