НОВИНИ Патріарх Варфоломій відмовився святкувати разом з Кирилом ювілей Хрещення Русі

Вселенський Патріарх Варфоломій відмовив Патріарху РПЦ Кирилу взяти участь в урочистостях з нагоди 1030-річчя Хрещення Русі. Про це у Facebook повідомляє спільнота Українська Помісна Православна Церква. 

“Як стало відомо, Вселенським Патріархом на отримане від глави РПЦ Кирила (Гундяєва) офіційне запрошення взяти участь в урочистих заходах, присвячених «1030-летию Крещения Руси» було направлено відповідь щодо неможливості та недоцільності участі представників Вселенського Патріархату у заходах, що проводитимуться в РФ”, – йдеться у повідомленні.

У відповіді Вселенського Патріарха також зазначено, що дійсні свята з нагоди 1030-річчя Хрещення Київської Русі відбуватимуться у Києві, в яких представники Вселенского Патріарха приймуть участь 28.07, і на які представники Вселенського Патріархату були запрошені та призначена відповідна делегація.

Зазначається, що досить різка відповідь Вселенського Патріарха обумовлена його чіткою позицією щодо відсутності у Москви підстав для організації урочистостей з приводу історичних подій, які мали місце наприкінці X ст. в Києві, та невизнанні «приєднання» Київської Митрополії Московським патріархатом у другій половині XVII ст.

Comments are closed.