НОВИНИ Кримська єпархія УПЦ МП прийняла в гості Путіна, показавши роботи по “відновленню” собору

28 липня Кримська єпархія УПЦ МП відзначила 1030-річчя хрещення Русі разом з прем’єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим, а 4 серпня приймала в гості президента Росії Володимира Путіна, повідомляє портал “Релігія в Україні”.

Прибувши до Криму, президент РФ відвідав вечір-відкриття міжнародного музичного фестивалю “Опера в Херсонесі” в Севастополі. Після гала-концерту Володимир Путін поспілкувався з артистами, а потім разом з духовенством РПЦ і УПЦ МП, а також російськими чиновниками побував у Володимирському соборі УПЦ  МП, де йдуть “відновлювальні роботи”, зазначає урядова “Российская газета”.

Путіна супроводжували митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар (Швець), член Священного Синоду УПЦ МП; благочинний Севастопольського округу УПЦ МП Сергій Халюта; колишній настоятель московського Стрітенського монастиря, а нині митрополит Псковський і Порховской Тихон (Шевкунов), голова Патріаршої ради з культури РПЦ, член Ради при президенті РФ з культури і мистецтва, Громадської ради при Міністерстві культури РФ, а також голова Громадської ради при Федеральній службі з регулювання алкогольного ринку РФ.

Митрополит Тихон, який має також репутацію духівника Путіна, розповів президенту РФ про зміни навколо Свято-Володимирського собору. Зокрема, звертає на себе увагу стенд з фотографією Патріарха Кирила і його цитатою “Не раз в історії Росії країна піднімалася з руїн завдяки тому, що люди зберігали віру …” з виступу на XVII Всесвітньому Російському Народному Соборі в Москві 2013 року. Цитата, скоріше за все, повинна вказувати на нинішню ситуацію, в якій знаходиться Володимирський собор і сам Севастополь.

У соборі Путіну показали нову купіль в нижньому храмі, яку представили як “точну копію тієї, де прийняв хрещення князь Володимир”. Благочинний Севастопольського округу Сергій Халюта підніс Володимиру Путіну на підносі свічки, які президент запалив і поставив на свічник.

Володимиру Путіну також продемонстрували проект музейного та театрально-освітнього комплексів в Севастополі, які мають дозволити повернути “столичность” культурного простору півострова. Про роботу розповіли віце-прем’єр РФ Ольга Голодець і російський “губернатор” Севастополя Дмитро Овсянников.

“Тут ми представимо вам, наскільки ми просунулися за вашим дорученням у створенні нового культурного центру, – сказала Голодець. – Мені відразу хочеться сказати, нагадати, що територія Криму і Севастополя – абсолютно особлива для російської землі і для російської культури. За кількістю видатних людей, письменників, художників, які тут жили і творили, можуть зрівнятися з Кримом і Севастополем тільки Санкт-Петербург і Москва. Тут творили все. Тут починав Толстой писати свої “Севастопольські оповідання”, повернувся в Петербург знаменитим. Тут були Пушкін, Васнєцов, Рєпін, Суриков – практично всі”.

Художній комплекс складатиметься з двох блоків. Центральний – це виставковий комплекс і постійна експозиція шедеврів світового мистецтва. Один з комплексів на прохання кримчан буде присвячений обороні Севастополя.

“Ми зараз знаходимося на стадії геологічних вишукувань. Тут дуже важливо уважно підійти до архітектури проекту, зробити її ретельно, добротно”, – сказала Голодець.

“Конкурс треба оголосити”, – зауважив Путін.

“Так, за участю жителів міста, щоб вони теж детально висловили свої побажання, як до змістового наповнення культурного центру, так і до архітектурного вигляду”, – погодилася заступник голови кабміну РФ.

“Ми говорили з приводу самого місця. Воно, дійсно, гідно буде такого грандіозного комплексу. Це перша лінія так звана? Або там щось буде? ..” – ще запитав президент.

“Від води – від 500 метрів до кілометра, – розповів Овсянников. – А загальна протяжність берегової лінії, яка буде задіяна в новому міському просторі, – 13 кілометрів”.

“Це буде паркове простір, відкрита зона. Фактично, це буде центральний парк міста Севастополя”, – уточнив він.

Назвав губернатор і адресу театру – вулиця Капітанська, 5.

“Ми повністю підготували земельні ділянки, вони знаходяться всі в проектуванні, складнощів зараз немає”, – запевнив він.

“Були залучені зарубіжні експерти, перш за все архітектори, з тим, щоб вписати ці об’єкти в архітектурний вигляд, щоб вони були пов’язані в одному стилі”, – повідомив губернатор.

“З початку наступного року зможемо приступити до будівництва. Це буде гарний парк”, – упевнений він.

“Музейний комплекс потрібно, звичайно, обов’язково опрацювати, порадитися і з Піотровським (директор Ермітажу – прим. Ред.), і з Гусєвим (директор Російського музею – прим. Ред.)”, – сказав президент РФ.

“Вони беруть участь у визначенні концепції”, – запевнила віце-прем’єр.

У зв’язку з перебуванням на анексованому Росією півострові іноземних осіб без узгодження з українською стороною, МЗС України висловив протест. У повідомленні МЗС України підкреслюється, що візити до Севастополя і Криму перших осіб сусідньої держави та інших держслужбовців – це “грубе порушення державного суверенітету і територіальної цілісності України”.

У ці ж дні, 29 липня, Кримський митрополит УПЦ МП відслужив молебень для російських військ, назвавши Росію “нашою  Вітчизною” і “великою морською державою”.

СХОЖІ НОВИНИ

Патріарх Філарет розповів, чого очікує від Зеленсь... Почесний Патріарх Філарет очікує, що нова влада буде сприяти об'єднанню українського православ'я в одну Українську Православну Церкву. Про це він...
Патріарх УГКЦ освятив більше трьох тисяч пасок для... 25 квітня біля Патріаршого собору Воскресіння Христового Глава УГКЦ Святослав освятив паски для українських військових на Сході України. Привітання...
Страсна п’ятниця 2019: що не можна робити в ... Страсна п’ятниця – найскорботніший день Великого посту, який 2019 року припадає на 26 квітня. З давніх-давен у цей день згадувалися події, які пов'...
“Українські суди є несправедливими”. Ф... Почесний Патріарх Православної Церкви України Філарет вважає, що українські суди є несправедливими. І через це виникає багато церковних проблем. Пр...
Предстоятель ПЦУ разом з дружиною Порошенка і діть... У Великий четвер, 25 квітня, Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній і дружина президента Марина Порошенко розписали писанки разом з дітьми з особливими ...
На Волині мстивий священик РПЦвУ залишив громаді б... На Волині священик Московського Патріархату (РПЦ в Україні), який відмовився від переходу до ПЦУ, залишив будинок громаді без електроенергії та сантех...
Верховний суд відмовив РПЦвУ: справу щодо надання ... Верховний Суд відмовився оцінювати рішення Верховної Ради підтримати звернення Порошенка до Вселенського Патріарха з проханням надати Томос про автоке...
Митрополит Епіфаній привітав Зеленського з Пасхою ... Митрополит Київській і всієї України Епіфаній привітав Володимира Зеленського зі святом Пасхи та з обранням на посаду президента. Про це повідомляє...

Comments are closed.