НОВИНИ Представники Константинопольського Патріархату відмовилися їхати в Почаївську Лавру

5 серпня в Свято-Успенській Почаївській лаврі відбулись урочистості з нагоди свята Почаївської ікони Божої Матері, повідомляє новинний портал “За Збручем”.

Святкове богослужіння очолив Предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій, якому співслужили близько двох десятків архієреїв церкви Московського Патріархату.

Очікували в Почаївській Лаврі і більш високих гостей: наприкінці червня, після поїздки в Константинополь, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (Паканич) говорив про плани відвідати монастир архієреями Константинопольської Православної Церкви.

Втім, обіцяний візит представників Вселенського Патріархату на Тернопільщину так і не відбувся.

Причиною цього, вочевидь, слід вважати наміри надати Томос про автокефалію Православній Церкві України, які озвучив, перебуваючи в Києві минулого тижня, митрополит Гальський Еммануїл з Константинопольської Православної Церкви.

Цікаво, що перша згадка про Почаївський монастир датована 1527 роком, коли Київська митрополія входила до складу Константинопольської Православної Церкви.

У Константинопольський період історії, у 1597 році, поміщиця Анна Гойська передала обителі Почаївську ікону Божої Матері та більшість володінь монастиря.

Лише у 1686 році Почаївська Лавра разом з Київською митрополію неканонічним шляхом перейшла в управління Московського Патріархату, про що нещодавно відкрито заявив Вселенський Патріарх Варфоломій. Тож, з точки зору історичної справедливості після надання Константинопольською церквою-матір’ю Томосу про автокефалію Православної Церкви, цілком логічним був би вихід Свято-Успенської Почаївської лаври з-під контролю УПЦ МП.

Comments are closed.