НОВИНИ “Новинський просив турецького міністра чинити спротив Томосу”, – Тимчук

Народний депутат від Опоблоку Вадим Новинський на зустрічі з міністром закордонних справ Туреччини намагався переконати офіційну Анкару протидіяти процесу надання Томосу про автокефалію Української Церкви. Про це повідомив народний депутат, координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук на своїй сторінці в Facebook, пише Укрінформ. 

«За оперативними даними групи ІС, народний депутат України від «Опоблоку» Вадим Новинський продовжує системну діяльність, спрямовану на зрив отримання автокефалії Української православної помісною церквою», – зазначив Тимчук.

Так, за його словами, в ході неформальної зустрічі Новинського з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу, що відбулася в Туреччині 1 червня, обговорювалися аж ніяк не питання «економіки і взаємного інвестування», як зазначено на сторінці Новинського в Facebook.

«Через свій контакт в турецькому уряді Новинський намагався достукатися до офіційної Анкари в плані протидії процесу отримання Томосу про автокефалію УППЦ», – наголосив Тимчук.

За даними ІС, цю неформальну зустріч організував один з топ-менеджерів підприємства , що належало Новинському,  через свій бізнес-контакт в Туреччині.

«Безпосередніми організаторами і учасниками зустрічі були поки невстановлений контакт Новинського в м.Анкара і власник готелів “Літторс” (м.Аланія) Мустафа Кемаль Хальяла, що представляє округ, з якого в турецький парламент було обрано М.Чавушоглу», – зазначив Тимчук.

Однак, за його словами, «Новинському не вдалося переконати турецьких чиновників вплинути на позицію Фанара. І, судячи з усього, доблесний поборник російських скреп у відповідь на своє прохання почув традиційне «іншаллах».

Comments are closed.