“Вселенський Патріархат надаватиме автокефалію без погодження з Москвою”, – Президент

“Вселенський Патріархат надаватиме автокефалію без погодження з Москвою”, – Президент

3 вересня «Вселенський Патріархат прийняв рішення про право Вселенського Патріархату без урахування думки Москви надавати всім державам право на створення Помісної Церкви. І в першу чергу Україні – права на створення Помісної Соборної Православної Української Церкви», – повідомляє РІСУ з посиланням на прес-службу глави держави.

«Судячи, до речі, з учорашнього рішення Вселенського Патріархату, і Господь з нами, бо вчора було прийнято рішення про право Вселенського Патріархату без урахування думки Москви надавати всім державам, і в першу чергу Україні, право на створення помісної соборної православної української Церкви». Про це Президент Петро Порошенко сказав під час урочистих заходів з нагоди початку нового 2018/2019 навчального року у ліцеї «Наукова зміна».

Глава держави зауважив, що процес був розпочатий три роки тому і став публічним у квітні після звернення Президента і підтримки цього звернення Верховною Радою, обласними радами, а також після звернення ієрархів православних церков до його Всесвятості Вселенського Патріарха.

Президент зауважив, що незалежна православна Церква є одним із важливих елементів незалежної держави.

Формат Синаксу, на якому обговорювалося українське питання, не передбачає необхідності ухвалення якихось рішень, але і не виключає повністю можливості, що рішення чи рекомендації будуть формально ухвалені. Доповіді і думки, представлені на Синаксі, вважаються офіційною позицією та підґрунтям до подальших дій Константинополя.

Рішення з цих питань – прерогатива не Синаксу, а Синоду. Орієнтова дата Синоду – 9-11 жовтня.