Журналіст пояснив, чому для Москви втрата контролю над УПЦ МП – це “однозначний вирок”

Журналіст пояснив, чому для Москви втрата контролю над УПЦ МП – це “однозначний вирок”

Росія давно є мусульманською країною: лише 2-4% росіян відвідує християнську церкву, наприклад, на Великдень. Тому Українська Православна Церква Московського Патріархату  виступає головним донором для РПЦ.

Таку думку в висловив відомий блогер і журналіст Кирило Сазонов, передає УНІАН з посиланням на «Обозреватель».

За його словами, Московський Патріархат в Україні забезпечує Російську Православну Церкву і фінансами, і необхідною кількістю парафій, і певними претензіями на релігійний вплив у світі.

“Втрата контролю над УПЦ (МП – ред.) для Москви це однозначний вирок і в Кремлі це чудово розуміють. Вони не так боролися за російську мову в Україні, як вчепилися в церкву”, – пояснив Сазонов.

На його думку, Кремль програв у цьому, ключовому для них, питанні. І те, що відбувається зараз зі створенням єдиної, незалежної від Москви, української церкви – вже відбулося в серцях і думках.

“А по-справжньому серйозна боротьба почнеться, коли будуть із затишних нірок видряпувати тих священиків, авторитетів і навколоцерковних бізнесменів, які перетворили церкву Ісуса Христа на дуже вигідний, жирний бізнес”, – підсумував Сазонов.