УПЦ КП нагородила Кучму найвищою нагородою – за відродження духовності в Україні

УПЦ КП нагородила Кучму найвищою нагородою – за відродження духовності в Україні

Колишній президент України Леонід Кучма отримав найвищу нагороду Української Православної Церкви Київського Патріархату – орден святого апостола Андрія Первозванного ІІ ступеня.

Про це повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на lb.ua.

“За заслуги з відродження духовності в Україні, утвердження помісної Української Православної Церкви та з нагоди 80-річчя з дня народження”, – йдеться у відповідному указі, який цитує прес-служба президентського фонду Леоніда Кучми.

“На Вашу долю випав нелегкий тернистий шлях розбудови незалежної України. Ваші мудрість, професіоналізм, далекоглядність допомогли зробити багато для зміцнення її суверенітету і незалежності, збереження суспільного миру, міжконфесійної злагоди. Ви проголосили і затвердили європейський напрямок розвитку України як стратегічну мету, досягнення якої убезпечить наш народ від повторення трагічних сторінок минулого. Переконаний – попри об’єктивні труднощі та проблеми, з якими стикалися і Ви, і Україна, Ви гідно виконали свою місію”, – йдеться у вітальному листі  Патріарха Філарета, який з побажаннями Божого благословення вручив цю нагороду.

Під час розмови Леонід Кучма і Патріарх Філарет обговорили перебіг надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві.