НОВИНИ Архієпископ Вселенського Патріархату прокоментував погрози РПЦ

Архієпископ Вселенського Патріархату Іов (Геча) назвав погрози нікчемними, і зазначив, що претензії РПЦ на верховенство в українському релігійному житті безпідставні.

Усі погрози, озвучені церковними представниками Московського Патріархату, розірвати спілкування з Константинополем і спроби залякування повторенням великого розколу на православ’я і католицтво є нікчемними, розповів архієпископ Тельмиский владика Іов (Геча) в інтерв’ю виданню Cerkvarium, повідомляє ZN,UA.

“Припиняти євхаристійне спілкування потрібно з поважних, догматичних причин, а не з примхи. Щодо питання розколу і автокефалії в Україні всім відомо, що ця проблема не є питанням богословського характеру, і тут не потрібно звинувачувати когось у єресі. Тому, загрози є скоріше зловживанням”, – підкреслив архиєрей.

Архиєпископ Іов акцентував увагу на тому, що претензії РПЦ на верховенство в українських релігійних питаннях є безпідставними і безглуздими, так як Україна є і завжди була безумовною канонічною територією Константинопольського Патріархату.

“Коли Україна вже не є частиною Російської імперії (та Радянського Союзу), і коли в ній триває майже 30 років церковний розкол, через який мільйони людей перебувають поза межами канонічної Церкви, і з якими до цього часу Московський Патріархат не здатен впоратися, Вселенський Патріархат зобов’язаний вжити належних заходів. При цьому слід підкреслити, що він не втручається у справи чужої Помісної Церкви, але діє на своїй канонічній території – на території Київської митрополії… Автокефалія України пропонується Вселенським Патріархатом не як зброя для війни, але як ліки, щоб залікувати церковний розкол”, – пояснив владика.

Comments are closed.