НОВИНИ “Громади – не кріпаки, за яких вирішують господарі”. Євстратій (Зоря) розповів, як вірян запрошуватимуть до...

Архієпископ Євстратій (Зоря) заявив, що метою надання автокефалії є об’єднання Церкви, а не приєднання чужих храмів.

Про це речник УПЦ КП заявив в інтерв’ю Українській правді.

“Якби ми поставили собі за мету розширитися за рахунок храмів Московського патріархату, то йшлося б про кілька тисяч [храмів]. Але наша мета – об’єднати церкву, а не приєднати чиїсь храми. А це можливо тільки шляхом діалогу. Це довгий шлях, але ми ним ідемо”, – сказав архієпископ Євстратій (Зоря).

Він наголосив, що УПЦ КП збирається робити це ненасильницьким шляхом, а роз’яснюючи “вірянам і духовенству, які зараз підпорядковані Московському Патріархату, чому їм варто ухвалити рішення про перехід до Єдиної Церкви”.

“Бо якщо когось примусити в питаннях віри, то хай спочатку це і може бути ефективним, але рано чи пізно це обертається величезними проблемами. А коли йдеться про усвідомлений і добровільний вибір, то тоді єднання церкви буде тверде. І всі московські намагання збурити цей процес будуть марними”, – зауважив речник УПЦ КП.

Архієпископ Євстратій (Зоря) нагадав, що громади мають право самі вирішувати, до якої Церкви ходити.

“Громади – це що, кріпаки, за яких вирішують їхні господарі? Навіть якщо Московський патріархат дивиться на громади як на кріпаків, то за українським законом це не так. Громада може вирішити, з ким їй бути, і МП мусить це рішення поважати. А коли громада вирішує приєднатися до Київського Патріархату, то які в нас підстави їй відмовити?” – зауважив архієпископ.

Comments are closed.