НОВИНИ Здається мені, що над текстом, не знімаючи ряс, добре попрацювали люди в сірих костюмах, –...

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував реакцію Москви на призначення Константинополем екзархів у справі підготовки до надання Україні автокефалії.

“Перечитую істеричну Заяву Синоду РПЦ щодо призначення Його Всесвятістю Патріархом Варфоломієм своїх екзархів в Україні. І щось мені це дуже нагадує. Занадто далекою є тональність та стиль цього “маніфесту ображених” від церковної мови. Здається мені, що над текстом, не знімаючи ряс, добре попрацювали люди в сірих костюмах”, – пише Клімкін у власному Facebook.

Очільник МЗС наводить влучну алюзію: “Спадає на думку теза про “Москву як Третій Рим”. Рим – це, на щастя, Рим; а Москва – це, на жаль, Москва. Як добре, що час все розставляє по місцях, Рим та Фанар – центри тяжіння, місця сили та символи віри, а у Москві досі вірять, що силою можуть змусити до них тяжіти. Так віра та серце не працюють”.

Крім того, Клімкін наголошує: церковні справи – це справи вірян. Утім, “у Москві звикли залякувати репресіями за “антиканонічні” діяння (чи, може, антирадянські?) та посилатися на “волю єпископату УПЦ МП”, хоча я б на їх місці не надто на це розраховував”.

Міністр закордонних справ переконаний: “Шлях України до Томосу змінює все”.

Comments are closed.