НОВИНИ Нас хочуть перейменувати на “Російську Церкву в Україні” і зробити чужими – керуючий справами УПЦ...

Назва “Російська Церква в Україні” зробить УПЦ МП “чужою”.

Таку думку в інтерв’ю грецькому агентству “Ромфея” висловив керуючий справами УПЦ МП митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (Паканич), передає Релігія в Україні з посиланням на сайт УПЦ.

Для того, щоб пояснити ситуацію з УПЦ МП, митрополит навів порівняння з розколом старостильників, який вже близько ста років існує у Греції.

“Уявіть, якби вам сказав хтось із Патріархатів: “Якщо ви не можете вирішити це самі, то це зробимо ми. Отже, ми визнаємо старостильників як канонічну Церкву, назвемо їх Елладською Церквою, приймемо знову старий стиль календаря, а ви – справжня Церква Еллади, повинні приєднатися до них і відмовитися від свого календаря. Якщо ви не хочете, то будьте як є, але вашій Церкві ми дамо нове ім’я”, – сказав митрополит.

За його словами, з УПЦ МП хочуть зробити те саме.

“Політики за допомогою розкольників хочуть перейменувати нас з Української Православної Церкви, якою ми є, на “Російську Церкву в Україні”, хочуть зробити нас чужими. Хочуть, щоб все було навпаки. Розкольники стали канонічними, а канонічна Церква стала розкольницькою або хоча б чужою для свого народу. І Вселенський Патріархат грає на боці ворогів нашої Церкви – і це завдає нам біль”, – наголосив Антоній (Паканич).

Comments are closed.