РПЦ не буде поминати Вселенського Патріарха через автокефалію для України

РПЦ не буде поминати Вселенського Патріарха через автокефалію для України

Cинод РПЦ вирішив припинити участь в роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату через автокефалію для Української Церкви.

Про це заявив глава синодального відділу зовнішніх церковних зв’язків митрополит Волоколамський Іларіон на брифінгу після засідання Синоду в Москві у п’ятницю, 14 вересня, пише російський Інтерфакс.

“Російська церква перериває участь в єпископських асамблеях, так само як і в богословських діалогах, багатосторонніх комісіях і всіх інших структурах, в яких головують представники Константинопольського патріархату”, – заявив він.

Однак, за словами ієрарха, це не означає припинення євхаристійного спілкування, тобто віряни обох патріархатів, як і раніше, зможуть причащатися з однієї чаші.

“У разі продовження антиканонічної діяльності Константинополя на території Української Православної Церкви Московський Патріархат буде змушений повністю розірвати євхаристійне спілкування (спільне причастя) з Константинопольським, а вся повнота відповідальності за трагічні наслідки цього поділу ляже особисто на патріарха Константинопольського Варфоломія та архієреїв, які його підтримують його”, – цитує видання митрополита.

Нагадаємо, 18 квітня президент Петро Порошенко прийняв Звернення предстоятелів православних Церков України для передачі Вселенському Патріарху Варфоломію про надання українській Церкві Томосу про автокефалію з підписами усіх архієреїв, які підтримали це рішення.

31 серпня Вселенський Патріарх під час зустрічі з очільником РПЦ Кирилом (який спеціально прибув до Стамбула, щоб  відмовити Патріарха Варфоломія від Томосу) повідомив російському Патріарху, що 25-річний розкол в українському православ’ї наближається до кінця. Константинопольський Патріархат готовий надати Українській Церкві автокефалію: “Це буде не створення нового розколу, а приєднання до Церкви”.

Після Синаксу, засідання якого тривали 1-4 вересня, Патріарх Варфоломій призначив екзархами Вселенського Патріархату  у Києві архиєпископа Памфілійського Даниїла (Зелінського) із США та єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади в рамках підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні. Вони мають скликати єпископів  УПЦ КП, УАПЦ і тих владик УПЦ МП, які підтримують створення єдиної помісної православної Церкви України для проведення Собору, на якому буде обрано предстоятеля новоутвореноїї Церкви. Йому й передасть Варфоломій Томос.

Синод РПЦ 8 вересня 2018 року оприлюднив заяву, в якій висловив “протест і глибоке обурення” у зв’язку з рішенням Патріарха Варфоломія. Синод РПЦ назвав дії Константинополя антиканонічними і пригрозив розколом світового православ’я. І вже за тиждень РПЦ почала виконувати свої погрози.