СВІТ У Константинополі заявили, що російська автокефалія самопроголошена

Автокефалія Російської Церкви була самопроголошена 1448 року, коли у Москві самостійно обрали митрополита Іону, без дозволу Вселенського патріархату.

Про це представник Вселенського патріархату, архієпископ Тельміський Йов (Геча) повідомив у розмові з Cerkvarium, передає Християнський портал КІРІОС.

За словами єпископа Константинопольського патріархату, абсолютно всі сучасні православні автокефалії, окрім найдавніших патріархатів, були створені томосами Константинопольської церкви.

“Навіть якщо брати історію православної церкви в Росії, то бачимо, що її автокефалія була самопроголошена в 1448 році, коли у Москві обрали митрополита Іону самостійно, без дозволу Вселенського патріархату. Цікаво наголосити, що ніколи не було дано православній церкві в Росії Томоса про автокефалію”, – заявив архієпископ.

Ієрарх також додав, що всі пізніші автокефалії ХІХ-го та ХХ-го століття були проголошені Вселенським патріархатом.

“Крім Вселенського патріархату, в історії православної церкви жодна інша помісна церква не проголошувала автокефалії. Правда, православна церква в Росії може претендувати, що вона проголосила автокефалію православної церкви в Грузії (1943 р.), в Чехословаччині (1951 р.) та в Америці (1970 р.), але ці автокефалії не визнавалися повнотою православної церкви, тому що православна церква в Росії не має такої прерогативи надавати автокефалію”, – додав архієпископ.

Він також згадав про звернення Архієрейського собору УПЦ від 1991 року, коли представники Українських церков вже просили Вселенський патріархат про автокефалію.

“Якщо автокефалія була би надана Українській Церкві одразу після проголошення незалежності України 1991 року, можна було б запобігти 30-ти рокам болючого і шкідливого розколу, який розпочався 1989 року”, – підсумував Йов (Геча).

Comments are closed.