“Не дамо ворогу нас роз’єднати”. Ідеолог автокефалії Павленко закликав українців бути пильними на фінішній прямій до Томосу

“Не дамо ворогу нас роз’єднати”. Ідеолог автокефалії Павленко закликав українців бути пильними на фінішній прямій до Томосу

Українці мають мирно і спокійно будувати нову незалежну Церкву України, не піддаватися на жодні провокації тих, хто закликає захоплювати храми чи монастирі під якими б прапорами вони не виступали, які б гасла і якою мовою би не проголошували.

Такий заклик до громадян озвучив на своїй сторінці у Facebook директор Національного інституту стратегічних досліджень при президенті та ідеолог автокефалії Ростислав Павленко, передає РІСУ.

“Побудова незалежної Православної Церкви в Україні – це процес добровільний, в якому беруть участь усі охочі, і в якому не місце насильству, залякуванням і провокаціям. Це розуміють і про це говорять і в УПЦ КП, і в УАПЦ. Про це говорять і в УПЦ МП  – адже в цій Церкві чимало охочих спільно, мирно будувати нову незалежну Церкву України. Інші зможуть залишатись у єдності з Москвою, скільки забажають”, – зауважив Павленко.

Він додав, що російські агресори розуміють, що програють бій за душі і серця українців, тому опиратимуться цьому щосили.

“Як у хід іде брехня – ми бачили, бачимо і будемо, на жаль, бачити. Але брехня – не єдина зброя “гібридного” арсеналу. Є ще ненависть, нетерплячість, нетерпимість… усе, на чому можуть зіграти провокатори. Тож тепер, на фінішній прямій, треба бути особливо пильними”, – наголосив чиновник.

“Якщо хто кликатиме захоплювати храми, монастирі, якщо хтось кипітиме в люті, кликатиме до помсти, закликатиме не чекати, а взяти все й одразу, якщо хтось лізтиме судити і встановлювати справедливість тут і зараз, – це провокатори і противники автокефалії”, – додав Павленко.

Він зазначив, що перевдягання і підлаштування – це давня зброя агресорів.

“Єдність, повага, любов між українцями – це те, що торжествуватиме над люттю і ненавистю агресора. Ми, українці, незалежно від приналежності до тієї чи іншої Церкви – між собою порозуміємось. Так уже не раз бувало. Не можна лише дати ворогу нас роз’єднати. Бо так також бувало. Не дамо такому трапитись цього разу”, – закликав Павленко.