Очільник РПЦ Кирило вважає, що Вселенського Патріарха “вигадали” у генштабі України – ЗМІ

Очільник РПЦ Кирило вважає, що Вселенського Патріарха “вигадали” у генштабі України – ЗМІ

РПЦ не сприймає Україну як рівноправну сторону в обговоренні автокефалії Української Православної Церкви, а Патріарха Варфоломія взагалі вважає вигаданим в українському генштабі персонажем.

Про це йдеться у публікації Катерини Щоткіної у “Діловій столиці“, передає Credo.Ru.

“Взяти, наприклад, запропоновані Патріархом Кирилом Всеправославні збори. Пікантно вже те, що він запропонував їх скликати – після того, як не вважав за потрібне приїхати на Всеправославний Собор, на якому розбиралися питання, актуальні для всього православного світу. З чого можна зробити простий і ясний висновок: проблеми православ’я не цікавлять Московського Патріарха – його цікавить тільки власна сорочка, яку він раз у раз плутає з хітоном Христовим. Керівництво РПЦ, таким чином, не має жодного відношення до православ’я – це самозванці, які привласнили собі бренд “російське православ’я” і в міру сил і фантазії доять з нього гроші, статус і владу”, – йдеться у статті.

Цікаво також те, що в Москві готові зібрати Всеправославні збори, готові заплатити за лояльність предстоятелів інших церков, але ніхто навіть не заїкнувся про те, що можна спробувати “поговорити про це” з українською стороною – як не з “розкольниками” (так РПЦ називає зокрема УПЦ КП), так з політичним керівництвом країни.

“Ах, це теж некошерно – Патріарх Московський сам говорив Патріарху Вселенському, що це “хунта”, незаконно прийшла до влади в результаті перевороту, і її “скоро повалять”. Так що в Україні бідному патріарху і поговорити-то ні з ким – все якась сумнівна публіка”, – іронізує автор статті.

Втім, патріарх пропонує вирішувати українське питання на Всеправославному Соборі не тільки тому, що йому не подобається президент Порошенко або патріарх Філарет, зазначає Щоткіна. “Він просто не може собі дозволити вести прямі переговори з ким би то не було в Україні. Тому що так сказали в Кремлі: Україна не може бути стороною переговорів”, – додала публіцист.

“Є в цьому щось хворобливе, погодьтеся – і в самій відмові зважати на Україну як суб’єкта, і в підтримці ілюзії того, що в світі взагалі нічого немає, крім двох “полюсів сили”, Росії та США. Всі інші, весь інший світ – тільки провінції однієї з цих імперій. Тільки території, які переходять з рук в руки”, – нарікає автор статті.

Публіцист зазначає, що РПЦ “приписала до небуття” як саму Україну з українцями, так і Вселенського Патріарха Варфоломія.

“Є “патріарх Стамбульський”, такий собі позбавленець з трьома тисячами душ і манією величі – хоче “бути папою для всіх православних”. Загалом, “Вселенського патріарха”, треба думати, придумали в тому ж генштабі, що і Україну”, – саркастично зауважила автор статті.