«Конфліктами і кровопролиттям лякають саме ті, кому вони вигідні», – митрополит Епіфаній

«Конфліктами і кровопролиттям лякають саме ті, кому вони вигідні», – митрополит Епіфаній

Останнім часом набула поширення інформація про агресивні дії, які, начебто, 14 жовтня планують здійснювати прихильники Єдиної Помісної Церкви щодо УПЦ Московського Патріархату. Свою думку з цього приводу висловив Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський УПЦ КП Епіфаній,  повідомляє офіційний сайт Київського Патріархату.

“Розповсюдження подібної інформації – це один з методів гібридної війни проти України та нашої Церкви, – каже ієрарх УПЦ Київського Патріархату. – Противники автокефалії не мають жодних адекватних аргументів на свою користь, отож хочуть ототожнити ідею консолідації Українського Православ’я з агресивними діями та кровопролиттям. Також подібні заяви мають на меті залучити якнайбільшу кількість прихильників під гаслами захисту від “гонінь”. Залякування, наприклад “безблагодатністю”, “неканонічністю” та “недійсністю” таїнств – давня тактика Москви, яку багато років використовували проти Київського Патріархату”.

Однак, за його словами, після відновлення Константинопольським Патріархатом канонічної справедливості стосовно Патріарха Філарета, подібні закиди втрачають усілякий, навіть показний сенс.

“Те саме стосується і заяв щодо кровопролиття, – усе це намагання маніпулювати суспільною думкою, невдалі намагання. Логіка тут проста: кровопролиття не буде, якщо його спеціально не створять ті, хто у цьому насправді зацікавлений. Хто ж ці зацікавлені, здогадатися не важко, бо нам подібні речі точно не на користь”, – заявляє митрополит.

“Наша позиція чітка та однозначна – усі силові методи вирішення релігійних питань, які знаходяться поза площиною закону, ми вважаємо неприпустимими. В першу чергу тому, що ми – християни. А по-друге, такі речі, як я вже казав раніше, працюють лише на користь нашим антагоністам. Київський Патріархат неодноразово декларував, що питання приналежності храмів і церковних споруд має вирішуватися релігійною громадою на добровільній основі”, – каже Патріарший намісник.

Він приводить приклад цього механізму: якщо понад дві третини громади на загальних зборах висловлюються за певну юрисдикцію, то ця громада зберігає майно за собою у вибраній юрисдикції. Відповідно, меншість, яка бажає перебувати в іншій юрисдикції, має право збудувати собі інший храм.

“Якщо ж рішення приймає лише проста більшість, то доречним вбачається почергове богослужіння, щоб задовільнити обидві сторони. Чомусь така ініціатива досі не знаходила відгуку у прихильників Московського Патріархату. Вочевидь, їм до вподоби саме кровопролиття, розповідями про яке вони і намагаються впливати на українців. Але це марна справа, бо над усіма нами стоїть Господь і правда завжди переможе”, – ділиться думкою владика Епіфаній. 

Відносно тих, кого під виглядом патріотичної мотивації, можливо, будуть намагатися схилити до якихось радикальних дій, митрополит сказав, що Українській Церкві подібне не на користь.

“Ми не закликаємо до таких дій, не схвалюємо їх, а навпаки засуджуємо. Становлення об’єднаного православ’я у нашій державі повинне відбутися на фундаменті євангельських принципів любові, порозуміння та справедливості, а не на основі кривавих сценаріїв написаних у Кремлі”, – завершив митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній.