“Ми не визнаємо ставрогіпії, створення якої проголосили з Фанару”, – керуючий справами УПЦ МП

“Ми не визнаємо ставрогіпії, створення якої проголосили з Фанару”, – керуючий справами УПЦ МП

Керуючий справами УПЦ МП митрополит Бориспільський і Броварський Антоній заявив, що їх церква “не визнає ставропігії, створення якої проголосили з Фанару”. Коментар де-факто першої людини в УПЦ Московського Патріархату щодо рішень Синоду Константинопольського Патріархату від 11 жовтня 2018 року оприлюднили на офіційному сайті УПЦ МП.

“Те, що відбулося на Синоді в Стамбулі вчора, шокувало весь православний світ, – вважає митрополит Антоній. – Схоже на те, що Константинопольський патріархат свідомо стає на шлях розколу світового Православ’я. Патріарх Варфоломій проігнорував заклики Помісних Церков скликати нараду Предстоятелів з метою вироблення спільного й соборного вирішення українського церковного питання і в односторонньому порядку прийняв дуже серйозні, але хибні рішення. Надіюсь, що світове Православ’я дасть цьому діянню об’єктивну оцінку”.

Ієрарх Московського Патріархату каже, що “підсумковий документ Константинопольського Синоду породжує більше запитань, аніж дає відповідей. Зокрема, незрозумілим залишається статус «УПЦ КП» і «УАПЦ»? За якою процедурою відбувався розгляд апеляції Філарета Денисенка? Виникає й багато інших питань”.

“В реальності для нашої Церкви нічого не змінилося. Ми були, є і залишаємося єдиною канонічною Церквою в Україні. Ми не визнаємо ставропігії, створення якої проголосили з Фанару. Прийнявши в спілкування розкольників, Патріарх Варфоломій не робить їх канонічними, а сам стає на шлях розколу. Розкольники залишилися розкольниками. Ніякої автокефалії і Томосу вони не отримали. І схоже на те, що вони втратили навіть ту незалежність, хоч і неканонічну, яку мали і на якій завжди наголошували. Хочемо звернути увагу нашого духовенства та мирян, що розкольники як були безблагодатними, так і залишилися. А відповідно, співслужити й молитися з ними заборонено”, – резюмував він.

Нагадаємо, Вселенський Патріархат приступив до надання автокефалії Православній церкві України. Про це у четвер, 11 жовтня, повідомив митрополит Гальський Імануіл.

У ньому сказано, що Вселенський Патріархат підтримує надання Автокефалії Українській церкві.

Також вказується, що Київська церква завжди підпорядковувалася і підпорядковується напряму Вселенському Патріархату.

У рішенні сказано, що синод Вселенського Патріархату зняв анафему з Патріарха Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарета та предстоятеля Української Православної Автокефальної Церкви Макарія та визнав їх канонічними.

Вселенський Патріархат також скасував юридичне зобов’язання Синодального листа від 1686 року, який надавав право Патріарху Московському висвячувати київського митрополита у порядку ікономії.