РПЦ загрожує деградація і мутація у секту – протодиякон Андрій Кураєв

РПЦ загрожує деградація і мутація у секту – протодиякон Андрій Кураєв

Дії РПЦ МП, спрямовані проти автокефалії Української Церкви, призведуть до інтелектуальної та етичної деградації всередині Московського Патріархату.

Таку думку висловив богослов, протодиякон Андрій Кураєв 10 жовтня в ефірі RTVI, передає Credo.Ru.

На думку диякона, загрози РПЦ МП повністю розірвати відносини з Константинопольським Патріархатом, якщо той надасть автокефалію УПЦ, це крок до “війні без реального приводу”.

Головне, що може зробити зараз РПЦ МП для України, – це вступити з нею в діалог, а не вести агресивну політику.

“Тому що сама психологія цієї війни, установка на пошук наших відмінностей від цих проклятих греків і так далі – це призведе до нашої власної деградації і до мутації в якусь чисто націоналістичну секту”, – попередив Кураєв.

Богослов зазначає, що православні українці в цих обставинах грають роль “наживки”, щоб можна було вивести конфлікт між Церквами “на новий рівень” можливо навіть зі “збройним вторгненням”.

На думку протодиякона, конфлікту бажає тільки російська сторона, адже саме Синод РПЦ МП вирішив більше не згадувати на богослужіннях Патріарха Константинопольського Варфоломія. Патріарх Варфоломій, в свою чергу, ніколи не робив агресивних заяв на адресу Москви, пояснює Кураєв: “Мовою війни перші заговорили саме ми”.