УПЦ КП закликала ієрархів починати підготовку до надзвичайного об’єднавчого собору

УПЦ КП закликала ієрархів починати підготовку до надзвичайного об’єднавчого собору

Українська Православна Церква Київського Патріархату закликає ієрархів УАПЦ і Московського Патріархату негайно розпочати підготовку до Надзвичайного об’єднавчого собору. Відповідне звернення опубліковано на сайті УПЦ КП.

“Після рішення святого і священного Синоду Константинопольського Патріархату, що відкриває шлях до утворення в Україні єдиної помісної автокефальної Української православної церкви і до отримання патріаршого і синодального Томосу про автокефалію, Київський Патріархат закликає ієрархів УАПЦ і залучених в процес єднання ієрархів Московського Патріархату в Україні розпочати підготовку Надзвичайного об’єднавчого собору”, – сказано в заяві.

Головне завдання цього собору – “прийняти рішення про церковну єдність, вибрати предстоятеля єдиної помісної автокефальної УПЦ, який від її імені отримає патріарший і синодальний Томос про автокефалію”.

“Ми очікуємо того, що беручи до уваги всі обставини – давність історії, плідну діяльність, велике число єпископату, духовенства і вірних, монастирів та духовних шкіл, інші фактори – Патріаршим і Синодальним Томосом також буде всеправославно затверджене достоїнство Патріарха за Предстоятелями помісної УПЦ”, – йдеться в заяві.

“Київський Патріархат закликає єпископат, духовенство та вірних УАПЦ, як і єпископат, духовенство та вірних Московського Патріархату, підтримати процес об’єднання українського православ’я”, – додали в Київській патріархії.