“Московські заяви нехай носить вітер”. В УПЦ МП поширюють чутки про заборону Філарету і Макарію брати участь у виборах голови Церкви

“Московські заяви нехай носить вітер”. В УПЦ МП поширюють чутки про заборону Філарету і Макарію брати участь у виборах голови Церкви

В Українській Православній Церкві Московського Патріархату заявили, що нібито існує вказівка Константинополя про те, що у виборах глави єдиної помісної Церкви не повинні брати участь Предстоятелі УПЦ КП і УАПЦ, повідомляє Інтефакс-релігія.

“Цікава інформація у мене з кількох джерел, що є лист Фанара, скерований до так званого Київського Патріархату і Автокефальної Церкви, згідно з яким у виборах не можуть взяти участь ні Філарет, ні Макарій”, – сказав в інтерв’ю каналу “Перший козацький” керуючий справами УПЦ МП митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

З цієї причини, заявив він, ієрархи Константинополя сказали на нещодавній прес-конференції, що долю об’єднавчого Собору повинен вирішити сам Константинополь.

Проте речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) спростував чутки, які розпускають в УПЦ МП, назвавши їх черговим інформаційним вкиданням.

“Жодної заборони на висунення з будь-якої сторони немає і не може бути. Є обмін думками як частина нормального процесу, спрямованого до досягнення спільної мети – кращого мабутнього для Церкви в Україні”, – наголосив архієпископ у дописі на Facebook.

Він також наголосив, що довіряти варто лише “офіційним заявам щодо процесу, які поширюються чи то від Вселенського Патріархату і Його Святості Патріарха Варфоломія, чи то від Київського Патріархату і Його Святості Патріарха Філарета, а також від повноважних представників президента України і від нього особисто”.

“А московські заяви нехай далі носить вітер”, – підсумував Євстратій (Зоря).

Щодо чергового московського інформаційного вкидання

Протягом років та десятиліть Московський Патріархат боровся проти...

Опубликовано Євстратій Зорей Воскресенье, 4 ноября 2018 г.