СВІТ Церковна афера. Болгарська Церква сховала мільйони доларів в Росії – ЗМІ

Митрополит Гавриїл – особлива довірена особа, яка  розпоряджалася рахунками Московської Патріархії, сьогодні став фронтменом російського впливу в БПЦ.

РПЦ вивела з країни і таємно приховала в російських банках, контрольованих Моспатріархією, кілька мільйонів доларів. Це підтверджують документи, які в Синодальної палаті надали виданню Faktor.bg.

Сайт cerkvarium публікує зі скороченнями і редакторським правками переклад з болгарської мови Іллі Бея, передає РІСУ.

У статті йдеться про те, що фінансова афера за участю Церкви охоплює період 1997-2000 роки. У цей час і болгарські суди, і болгарський уряд офіційно визнавали Синод Патріарха Пимена, але основна частина церковного майна перебувала у володінні та розпорядженні Синоду Патріарха Максима. У паніці, що майно і гроші на рахунках будуть передані так званим розкольникам, духовенство з кола Патріарха Максима прийняло рішення вивести і заховати великі суми в іноземних банках.

Обговорювалися варіанти перекинути гроші в грецькі, кіпрські або російські банки, але перемогла думка, що Росія більш безпечна для болгарських владик. Головною дійовою особою виявився неіснуючий вже Болгарсько-російський інвестиційний банк (БРІБ) і його керівник – показово розстріляний в Софії банкір Еміл Кюлев. З боку Синоду відповідальною особою став протосинкел Софійській Святої Митрополії архимандрит Гавриїл, нинішній митрополит Ловчанський і один з найбільш серйозних кандидатів на білий патріарший клобук. Гавриїл виключно добре підходив на цю роль, оскільки 12 роками раніше був офіційним представником БПЦ в радянській Москві.

Схема

Банк Кюлева використовував будівлі, власність Софійської митрополії, за досить високу орендну плату протягом 10 років. За кілька траншів Митрополії була виплачена орендна плата в розмірі майже 2 млн доларів. Крім того, БПЦ отримала пайову участь в БРІБ (в розмірі 30 тис. доларів). Але замість того, щоб ця колосальна сума залишилася на софійських церковних рахунках, вона вирушила в Росію.

В основу фінансової схеми ліг Протокол про наміри спільної діяльності між ВЗЦЗ МП і Софійською Святою митрополією (БПЦ).

З російського боку документ підписав особисто Смоленський і Калінінградський митрополит Кирило, в той час голова ВЗЦЗ, а зараз – Патріарх Московський, від БПЦ документ підписав архимандрит Гавриїл. Згідно з цим Протоколом, Софійська митрополія повинна закупити у РПЦ за 2 млн доларів церковні художньо-ювелірні вироби і начиння.

Підстава абсолютно формальна  і абсурдна, але його метою було виправдання величезного переказу валюти. Трохи пізніше був підписаний і другий протокол між тими ж сторонами, але на цей раз заступником Кирила, – Калузьким і Боровським архиєпископом Климентом. Трохи пізніше наміри Софії і Москви були скріплені контрактом між Софійською митрополією і ВЗЦЗ МП. Підписанти – знову Гавриїл і Климент. Однак в офіційному Контракті закупівля церковного начиння замінена на «ремонт і перебудову будівель, які є власністю Митрополії та перебувають на території Росії». Крім того, включені спільні просвітницькі ініціативи, але на території Болгарії. Вартість контракту – 2 млн доларів.

У той же час ВЗЦЗ в особі архиєп. Климента видає спеціальну довіреність Софійському протосинкелу – архимандриту Гавриїлу – і Софійському священику Миколі Василеву Коцеву. Довіреність стала ключем до фінансового добробуту (але не перевищує суму 17 тис. доларів за раз).

Співробітники та духовенство Синодальної палати в Софії категорично стверджують, що ніколи з Росії в Болгарію не надходило церковне начиння, яке при оанонсованій вартості в 2 млн. доларів повинно було б заповнити цілий залізничний склад, а також, що ніякі будівлі БПЦ в Росії не ремонтувалися, оскільки таких немає. Найімовірніше, що крім офіційного заснування Контракту і Протоколів була ще й неофіційна домовленість: виведеними з Болгарії мільйонами доларів архимандрит Гавриїл може розпоряджатися на свій розсуд, але з урахуванням інтересів Москви.

Афера не могла не привернути увагу правоохоронців. Операції БРІБ були помічені Болгарським національним банком, а Мінфін отримав інформацію про трансфери.

Літом 2000 року столичне управління «Державний фінансовий контроль» провело фінансову ревізію Софійської митрополії за період січень 1996 – червень 2000 року. Ревізори виявили низку невідповідностей, включаючи неправомірний переказ грошей в Росію. Ревізія показала, що у квітні 1997 року РПЦ відкрила рахунки в БРІБ, на які були переведені 1100 тис. доларів, якими за дорученням міг розпоряджатися митрополит Гавриїл.

Однак пропав слід приблизно 800 тис. доларів, які, найімовірніше, стали “подякою” або комісією для “православних” товаришів – московських офіцерів в рясах.

У бухгалтерських документах Софійської Митрополії та БПЦ, однак, немає документів, які б свідчили про те, що такі величезні суми якимось чином були повернуті Болгарській Церкві. В кінці літа 2000 року Мінфін відправив Ревізійний акт з виявленими порушеннями Софійській міській прокуратурі, але справа назавжди вирушила в архіви держобвинувачення.

Сьогодні Ловчанський митрополит Гавриїл – єдиний охоронець цих таємних фінансових операцій з росіянами. Ймовірно, термін давності у цій справі минув, але моральність – як єпископська, так і синодальна – такого терміну не мають. Особлива роль Гавриїла в афері пояснюється в значній мірі і його виключною відданістю в поданні московських інтересів і нав’язуванні їх болгарському Синоду в останні роки. Невипадково Ловчанський митрополит вказується як найвірніший Моспатріархіі болгарський клірик, ватажок проросійської групи, що включає Іоанна Варненського і Данила Відінського. Ймовірно, ця довіра була заслужена і в фінансових іграх двадцятирічної давності, закручених ним спільно з Кирилом Гундяєвим, який претендує сьогодні на позицію лідера світового Православ’я.

Саме митрополит Гавриїл виступив проти того, щоб БПЦ стала Церквою-Матір’ю для Македонської Церкви, обслуговуючи тим самим російські та сербські інтереси. Він є і ініціатором позбавленої канонічності  підстави ідеї скликати Всеправославний церковний Собор, на якому, на думку Москви, має розглядатися питання української автокефалії.

СХОЖІ НОВИНИ

Британська бібліотека повернула Греції три релікві... Британська бібліотека повернула Греції три реліквії XVIII століття, які, як документально підтверджено, були незаконно вивезені з чоловічого монастиря...
Інсталяція у британському соборі, яка символізує С... Інсталяція у Солберійском соборі в Великій Британії, створена із 3 тисяч паперових голубів, що символізують Святого Духа, номінована на міжнародну пре...
Жителі Нової Зеландії провели загальнонаціональну ... Люди у всій Новій Зеландії провели загальнонаціональну молитву. Вона відбулася 22 березня о 13:30 за місцевим часом (це 2:30 ночі за Києвом). Для ц...
У Великій Британії невідомі потрощили кувалдою вік... Невідомі протягом ночі розбили шибки в п'яти мечетях Бірмінгема за допомогою кувалд. Про це повідомляє в 21 березня російський Інтерфакс з посиланн...
Папі Римському піднесли “Вогонь миру”,... 20 березня у Ватикані відбулася загальна аудієнція, у якій взяли участь представники  всесвітнього міжрелігійного паломництва під назвою "Караван Земл...
Археологи знайшли табличку із загубленого храму не... Археологи виявили бронзову табличку з Ємену, яка вказувала на існування загубленого храму, присвяченого раніше невідомому божеству. Як повідомляє Z...
Собор Елладської архієпископії висловився проти ві... Архієрейський Собор офіційної Елладської Православної Церкви, засідання якого почалися 19 березня в Афінах, підтвердив свою колишню негативну позицію ...
Унікальна можливість: у Римі знімуть дерев’я... Вперше за 300 років віряни у Римі зможуть побачити Святі Сходи без їхньої дерев'яної оболонки, повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на ...

Comments are closed.