Росія здійснює шалений тиск на вище духівництво УПЦ МП, щоб не допустити об’єднання Церков – експерт

Росія здійснює шалений тиск на вище духівництво УПЦ МП, щоб не допустити об’єднання Церков – експерт

Росія вдасться до шаленого тиску, щоб зірвати Об’єднавчий Собор української єдиної помісної Церкви.

Про це в ефірі “Прямого” розповів перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Василь Яблонський, передає РІСУ.

“Відбувається зараз шалений тиск на вище духівництво Української Православної Церкви Московського Патріархату, які готові співпрацювати з іншими Церквами для створення Помісної Церкви. Провокації можуть бути в цьому напрямі. Можуть бути провокації стосовно захоплення якогось майна, церков, побиття активістів та вірян – все це провокується і цілком можливо”, – зауважив експерт.

Водночас він додав, що подібні провокації будуть лише наступним етапом.

“Зараз, очевидно, усі зусилля спрямовані стосовно самого процесу об’єднання і цього заходу, де буде проголошено про об’єднання (йдеться про Собор, де мають обрати Предстоятеля Православної Церкви в Україні, – ред.). Ми вже пам’ятаємо, були спроби підпалу Андріївської церкви. І ми можемо зрозуміти, що відбувається тиск на тутешнє духівництво, на суспільну думку і на Константинопольський Патріархат, мовляв, не дамо вам тут спокійно перебувати, оскільки можемо навіть підпалити таку святиню”, – зауважив Яблонський.

Нагадаємо, вранці 15 листопада двоє невідомих кинули пляшки з запалювальною сумішшю в Андріївську церкву у Києві.

Згодом радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк розповів, що охорону релігійних будівель після підпалу Андріївської церкви посилять, а правоохоронні органи працюватимуть у спільній координації для того, щоб працювати на упередження таких випадків.