МАНІПУЛЯЦІЇ У Збройних силах відкидають обвинувачення УПЦ МП у забороні на капеланство

Військовим психологам доводиться спростовувати інформацію УПЦ Московського Патріархату, в якій стверджується, що священнослужителям цієї конфесії не дозволяють бути капеланами в армії.

Про це повідомляє Українська правда.

“Інформація розповсюджена прес-службою даної конфесії не відповідає дійсності та являється маніпулятивною”, – йдеться у відповіді на інформаційних запит в генеральному управлінні Морально-психологічного забезпечення ЗСУ.

Зокрема, у військовому відомстві стверджують, що задоволення релігійних потреб військовослужбовців “передбачає принцип рівності усіх релігій, віросповідань та релігійних організацій перед законом”.

Однак у Збройних силах уточнили, що для задоволення релігійних потреб особового складу не залучають капеланів, які не здійснювали заходи душпастирської опіки військовослужбовців в районі ООС (АТО).

Також в управлінні повідомили, що рішення про призначення релігійної організації, від якої здійснюватиметься відбір капелана, ухвалює командир військової частини, відповідно до запитів військовослужбовців, шляхом анонімного опитування.

Зазначається, що жодних інших документів про призначення капеланів у ЗСУ не існує.

Comments are closed.