НОВИНИ Колишнього священика РПЦ і УАПЦ засудили до в’язниці через шахрайство в Австралії

Окружний суд Саутпорта в австралійському штаті Квінсленд засудив до чотирьох років і трьох місяців в’язниці колишнього єпископа з України, 67-річного Вінсента Берга (Вікентія Чекаліна) за повторне шахрайство і підробку, повідомляє грецьке видання “Ромфея”.

Вікентій Чекалін, який залишив Росію на початку 1990-х років, представив австралійській владі підроблений диплом лікаря, який дозволив йому влаштуватися на роботу психіатром.

1987 року Вікентія, колишнього диякона Тульської єпархії РПЦ, засудили в СРСР до трьох років ув’язнення за розбещення неповнолітніх, проте 1988-го достроково звільнили. Згодом Чекалін змінив декілька церковних юрисдикцій, в тому числі й українських. Зокрема, 1990 року разом з єпископом Іваном (Боднарчуком) Вікентій Чекалін висвятив перших архієреїв УАПЦ в Україні.

Згодом він емігрував до Австралії, де змінив ім’я і став пастором однієї з протестантських церков.

За даними джерел порталу “Релігія в Україні“, Вікентій Чекалін видавав себе за єпископа РПЦЗ і російської православної Катакомбної Церкви. Однак таким насправді не був. Він не мав єпископської наступності і пізніше був у цьому викритий.

Comments are closed.