В УПЦ КП пропонують, аби право голосу на Об’єднавчому Соборі мали лише архієреї

В УПЦ КП пропонують, аби право голосу на Об’єднавчому Соборі мали лише архієреї

На Об’єднавчому Соборі, який відбудеться у Києві 15 грудня право голосу матимуть лише його учасники – українські архієреї. Представники монашества, мирян та священики можуть бути присутні на Соборі, однак не матимуть права голосувати.

Таку ухвалу у четвер, 6 грудня, прийняли учасники Синоду УПЦ КП, передає РІСУ.

“Під час підготовки регламенту Собору має бути враховано, що це є Архієрейський Собор єдиної помісної автокефальної Української Православної Церкви, тому право голосу повинні мати лише українські єрархи – члени Собору. Присутність духовенства, чернецтва та мирян можлива лише без вирішального голосу. Участь делегатів від духовенства, чернецтва та мирян з правом вирішального голосу передбачає проведення Помісного Собору, представництво на якому можливе лише на основі рівності та пропорційності (в залежності від кількості парафій), що ускладнює процедуру скликання Собору, особливо у визначений строк”, – зазначають архієреї.

Учасники Синоду УПЦ КП висловили побажання, щоби до президії Об’єднавчого Собору входили представники усіх Церков, що беруть участь у його роботі, зокрема – Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, як Предстоятеля УПЦ КП.

“Висунення кандидатур на Предстоятеля єдиної помісної автокефальної УПЦ повинно відбуватися за процедурою, що буде затверджена Собором і передбачатиме, що кожен кандидат повен під час висунення отримати відкриту підтримку визначеного процедурою числа членів Собору. Один член Собору може висловити підтримку лише одному кандидату. Кількість кандидатур визначиться за підсумками процедури висунення”, – наголошують в УПЦ КП.

Нагадаємо, що у листі Вселенського Патріарха до українських єпископів йдеться про те, що право голосу матимуть не тільки єпископи, а ще й священики, монахи і миряни