“Росія втратить підтримку в Україні”. Патріарх Філарет обговорив Томос з мером Львова

“Росія втратить підтримку в Україні”. Патріарх Філарет обговорив Томос з мером Львова

Патріарх Філарет поінформував міського голову Львова Андрія Садового про перебіг подій щодо надання Українській Церкві томосу про автокефалію.

Також сторони обговорили суспільно-політичну ситуацію і міжконфесійний діалог в Україні та світі, повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на сайт УПЦ КП.

Зустріч відбулася у резиденції Патріарха 30 листопада 2018 року.

“В Україні, як незалежній державі, повинна бути духовна основа, якою є Церква. Якщо ми отримаємо Томос про автокефалію, це означатиме що, нарешті, за тисячу років ми будемо мати визнану Світовим Православ’ям церковну незалежність. Ця подія має епохальне значення як для Церкви, так і для держави. Коли в Україні буде Єдина Православна Церква, то в країні не буде сили, яка б підтримувала Росію, вона втратить підтримку в Україні” – сказав він.

Своєю чергою Андрій Садовий побажав Патріарху Філарету успіхів у проведенні Об’єднавчого Собору і Божої допомоги у створенні в Україні єдиної помісної Православної Церкви.

“Без фундаменту духовності, віри – не може бути держави. Це фундамент, який дасть можливість йти вперед. Це є найбільша мета”, – зазначив мер Львова.

Також Андрій Садовив розповів Патріарху про міжконфесійну ситуацію у Львові.

Наприкінці зустрічі предстоятель Київського Патріархату і міський голова Львова обмінялися пам’ятними подарунками.