Після надання Томосу Московський Патріархат діятиме на канонічній території ПЦУ – Юраш

Після надання Томосу Московський Патріархат діятиме на канонічній території ПЦУ – Юраш

Україна перебуває в очікуванні Собору українських Православних Церков, який повинен відбутися в грудні поточного року. На ньому оберуть предстоятеля об’єднаної Церкви, який отримає від Вселенського Патріарха Томос про автокефалію. Який шлях ще належить пройти нашим Церквам – журналістам UATV розповів керівник департаменту у справах релігій Міністерства культури України Андрій Юраш, передає Християнський портал КІРІОС.

Зокрема він повідомив, що у Православної Церкви в Україні буде набір характеристик, які визначають будь-яку церкву.

“Інші Церкви в державі діяти зможуть, але вони вже будуть на канонічній території нової єдиної помісної Церкви. У неї буде керівник – обраний глава Церкви, а також орган правління – Синод. З іншого боку, є традиції, які вже давно сформувалися в Україні. Тож зараз у церковному середовищі тривають активні дискусії, як зіставити те, що утвердилося в українському історичному та церковному контексті з реаліями сучасного світу”, – зазначив Андрій Юраш.

Керівник департаменту у справах релігій зробив акцент на тому, що є низка основних положень, які виходять з уже затвердженого тексту Томосу.

“Вони повинні відображати будівництво самої Церкви, як і її самовизначення у системі духовних координат суспільства, й обговорюватимуться на Об’єднавчому Соборі”, – уточнив гість студії.

Щодо можливих претендентів на посаду предстоятеля єдиної помісної Церкви, то Андрій Юраш наголосив:кожен єпископ може брати участь у цих виборах, відповідно до канонічного права.

“Але очолити нову структуру не зможе людина без церковного авторитету. Головні критерії, за якими повинні обрати предстоятеля, це його духовний вплив, моральний авторитет і богословські знання”, – акцентував релігієзнавець.