Вселенський Патріарх повідомив, що Предстоятель УПЦ МП Онуфрій не зможе носити титул митрополита Київського

Вселенський Патріарх повідомив, що Предстоятель УПЦ МП Онуфрій не зможе носити титул митрополита Київського

Константинопольський Патріархат нагадав предстоятелю Української Правоставної Церкви Московського Патріархату Онуфрію, що той не зможе носити титул митрополита Київського після проведення Об’єднавчого Собору та обрання очільника новоствореної помісної Церкви.

Про це йдеться у листі Вселенського патріарха Варфоломія адресованому Онуфрію, який опублікував митрополит УПЦ МП Олександр Драбинко.

Зокрема, Патріарх Варфоломій зауважив, що ієрарх УПЦ МП нині носить титул митрополита Київського всупереч канонам.

“Через цей патріарший лист та звернення до вас як “Високопреосвященний митрополит Київський” ми повідомляємо вам, що після виборів предстоятеля Української Церкви органом, котрий складатиметься з кліриків та мирян, ви не зможете еклезіологічно та канонічно носити титул митрополита Київського, котрий, ви все одно носите зараз у порушення описаних умов офіційних документів 1686 року”, — йдеться у листі.

Водночас Онуфрію дозволено претендувати на пост голови нової Православної Церкви в Україні.

“Ми просимо вас негайно й у дусі згоди та єдності взяти участь разом з вашою ієрархією у майбутньому установчому Соборі об’єднаної Української Православної Церкви й виборчих процесах для визначення її Предстоятеля. Вашому високопреосвященству звичайно дозволяється бути кандидатом на цю позицію”, — зазначив Вселенський Патріарх.