НОВИНИ, ТОП УПЦ КП візьме участь у Соборі, а пристрасті розбурхують опоненти президента – Євстратій Зоря

Речник УПЦ КП Євстратій Зоря опублікував офіційне повідомлення щодо Об’єднавчого Собору, який має відбутися 15 грудня у Києві, і в якому Київський Патріархат братиме участь.

Зокрема архієпископ Євстратій у дописі на Facebook наголосив, що розбурхувати пристрасті та підкреслювати суперечності зараз вигідно політичним опонентам президента Петра Порошенка.

Нижче наводимо текст заяви без змін.

1. У Київському Патріархаті готуються до Собору і мають намір брати в ньому участь.

2. Відповідно до благословення Святійшого Вселенського Патріарха Варфоломія у роботі Собору братимуть участь архієреї, клірики, монахи та миряни.

3. Наявність ПРОПОЗИЦІЙ з боку Київського Патріархату до регламенту Собору чи процедури обрання Предстоятеля не означає, що у підсумку не буде узгоджене спільне бачення. Як учасники Собору ми з очевидністю маємо право вносити свої пропозиції, аргументувати і підтримувати їх.

4. Враховуючи активну роль, яку відіграє президент України у питанні надання Томосу, а також, що фактично вже триває виборча кампанія – зрозумілим є, що деякі опоненти президента, через політичні мотиви, максимально зацікавлені в тому, щоби розбурхувати пристрасті та підкреслювати суперечності.

У Київському Патріархаті конструктивно налаштовані перед Собором узгодити з його Головою, представником Вселенського Патріарха митрополитом Еммануїлом, та з усіма іншими сторонами всі необхідні питання, щоби Собор відбувся успішно.

Ті питання, які є в компетенції виключно Собору – відповідно будуть вирішені на Соборі, для чого він власне і скликається.

Comments are closed.