Зірвати Собор. РФ готувала криваву провокацію за участі намісника Києво-Печерської лаври

Зірвати Собор. РФ готувала криваву провокацію за участі намісника Києво-Печерської лаври

Росія готувала заворушення із жертвами напередодні Об’єднавчого Собору у Києві, щоб зірвати надання Україні Томосу про автокефалію.

Про це під час брифінгу заявив заступник голови СБУ Віктор Кононенко.

“Ми всі стоїмо напередодні визначної події – отримання Україною автокефалії. Подія для нас історична і велика для всього світового православ’я і лише одна країна світу категорично виступає проти – це РФ”, – заявив він.

За словами офіцера, до них нещодавно звернувся киянин, який часто брав участь в акціях різновекторних політичних сил, і розповів, що в листопаді нібито активіст “Антимайдану” “Юрій” запропонував йому організувати в Києві акції протесту.

Для отримання інструкцій чоловік поїхав до Москви, де нібито переховується замовник, який уточнив, що потрібно провести на території Києво-Печерської лаври акцію проти отримання Україною Томосу та створення єдиної помісної Православної Церкви.

“Для реалізації цих намірів “Юрієм” було видано готівкою 5 тисяч доларів, надані інструкції передбачали необхідність придбання нового мобільного телефону, картки стільникового зв’язку для налагодження каналу закритого спілкування, а також встановлення контакту з одним із священником Києво-Печерської лаври, який має координувати діяльність. У подальшому було встановлено, що вказаною особою фактично є намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло“, – додав заступник голови СБУ.

Однак киянин вирішив розповісти про акцію, що готується у Києві, правоохоронцям.

“До цього його спонукали завищена вартість замовлення, наявність у діях замовника ознак конспірації та необмеженість у фінансових ресурсах, цим він був більше схожий на кадрового співробітника спецслужб РФ, ніж на колишнього активіста “Антимайдану”, – пояснив Кононенко.

Після цього чоловік під контролем СБУ отримав із Москви гасла для плакатів, які повинні були використовуватись для проведення акції.

“8 грудня відповідно до наданих російською стороною інструкцій була проведена зустріч з митрополитом Павлом, який провів з організаторами акції відповідну бесіду. Напевно, після проведення в нього обшуків митрополит Павло поводив себе досить обережно”, – додав заступник голови СБУ.

Після цього, 10 грудня, замовник назвав дати проведення акцій – 13 та 14 грудня 2018 року о 12:00 на території Києво-Печерської лаври під час проведення релігійної служби.

“Основною версією, яку ми розглядаємо на сьогоднішній день, є скоєння злочину щодо осіб, яких планували залучити до цих акцій – а саме вчинення резонансних протиправних дій, пов’язаних із загибеллю та пораненням пересічних громадян, додатково залученими для цього особами. Це мало бути підтвердженням попередніх страшилок про переслідування вірян УПЦ МП і захоплення святині, а з іншого боку могло поставити під загрозу проведення Об’єднавчого Собору”, – резюмував Кононенко.

Крім того, за даними СБУ 6 грудня у Донецьку під час наради керівництва так званої “ДНР” під головуванням представників спецслужб РФ було вирішено організувати хресні ходи вірян УПЦ МП у Києві, Одесі, Харкові, Запоріжжі, Херсоні та Миколаєві в день проведення Об’єднавчого Собору.

“Під час них повинні були спровоковані силові сутички з правоохоронцями, з обов’язковим створенням “кривавої картинки” для російських ЗМІ. Планувалось залучити для збільшення кількості постраждалих осіб похилого віку, інвалідів та хворих”, – йдеться у повідомленні на офіційній сторінці СБУ у Facebook.