МАНІПУЛЯЦІЇ, НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО Зірвати Собор. РФ готувала криваву провокацію за участі намісника Києво-Печерської лаври

Росія готувала заворушення із жертвами напередодні Об’єднавчого Собору у Києві, щоб зірвати надання Україні Томосу про автокефалію.

Про це під час брифінгу заявив заступник голови СБУ Віктор Кононенко.

“Ми всі стоїмо напередодні визначної події – отримання Україною автокефалії. Подія для нас історична і велика для всього світового православ’я і лише одна країна світу категорично виступає проти – це РФ”, – заявив він.

За словами офіцера, до них нещодавно звернувся киянин, який часто брав участь в акціях різновекторних політичних сил, і розповів, що в листопаді нібито активіст “Антимайдану” “Юрій” запропонував йому організувати в Києві акції протесту.

[cmsmasters_row data_width=”boxed” data_padding_left=”3″ data_padding_right=”3″ data_top_style=”default” data_bot_style=”default” data_color=”default” data_bg_position=”top center” data_bg_repeat=”no-repeat” data_bg_attachment=”scroll” data_bg_size=”cover” data_bg_parallax_ratio=”0.5″ data_padding_top=”0″ data_padding_bottom=”50″ data_padding_top_laptop=”0″ data_padding_bottom_laptop=”0″ data_padding_top_tablet=”0″ data_padding_bottom_tablet=”0″ data_padding_top_mobile_h=”0″ data_padding_bottom_mobile_h=”0″ data_padding_top_mobile_v=”0″ data_padding_bottom_mobile_v=”0″ data_shortcode_id=”uj2p646jih”][cmsmasters_column data_width=”1/1″ data_bg_position=”top center” data_bg_repeat=”no-repeat” data_bg_attachment=”scroll” data_bg_size=”cover” data_border_style=”default” data_animation_delay=”0″ data_shortcode_id=”ulwh2oe2dh”][cmsmasters_html shortcode_id=”clmgy7g5pg”]PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iODAwIiBoZWlnaHQ9IjQxNSIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC9nWi1Dc1VnRk9oYyIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93PSJhY2NlbGVyb21ldGVyOyBhdXRvcGxheTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhOyBneXJvc2NvcGU7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZSIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==[/cmsmasters_html][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row][cmsmasters_row][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_text]

Для отримання інструкцій чоловік поїхав до Москви, де нібито переховується замовник, який уточнив, що потрібно провести на території Києво-Печерської лаври акцію проти отримання Україною Томосу та створення єдиної помісної Православної Церкви.

“Для реалізації цих намірів “Юрієм” було видано готівкою 5 тисяч доларів, надані інструкції передбачали необхідність придбання нового мобільного телефону, картки стільникового зв’язку для налагодження каналу закритого спілкування, а також встановлення контакту з одним із священником Києво-Печерської лаври, який має координувати діяльність. У подальшому було встановлено, що вказаною особою фактично є намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло“, – додав заступник голови СБУ.

Однак киянин вирішив розповісти про акцію, що готується у Києві, правоохоронцям.

“До цього його спонукали завищена вартість замовлення, наявність у діях замовника ознак конспірації та необмеженість у фінансових ресурсах, цим він був більше схожий на кадрового співробітника спецслужб РФ, ніж на колишнього активіста “Антимайдану”, – пояснив Кононенко.

[cmsmasters_row data_shortcode_id=”ns75vw95j2″ data_padding_bottom_mobile_v=”0″ data_padding_top_mobile_v=”0″ data_padding_bottom_mobile_h=”0″ data_padding_top_mobile_h=”0″ data_padding_bottom_tablet=”0″ data_padding_top_tablet=”0″ data_padding_bottom_laptop=”0″ data_padding_top_laptop=”0″ data_padding_bottom=”50″ data_padding_top=”0″ data_bg_parallax_ratio=”0.5″ data_bg_size=”cover” data_bg_attachment=”scroll” data_bg_repeat=”no-repeat” data_bg_position=”top center” data_color=”default” data_bot_style=”default” data_top_style=”default” data_padding_right=”3″ data_padding_left=”3″ data_width=”boxed”][cmsmasters_column data_width=”1/1″ data_shortcode_id=”n4ahskk4d” data_animation_delay=”0″ data_border_style=”default” data_bg_size=”cover” data_bg_attachment=”scroll” data_bg_repeat=”no-repeat” data_bg_position=”top center”][cmsmasters_html shortcode_id=”chffz1uskc”]PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iODAwIiBoZWlnaHQ9IjQxNSIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC9vQnZpRlJYaXV2TSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93PSJhY2NlbGVyb21ldGVyOyBhdXRvcGxheTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhOyBneXJvc2NvcGU7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZSIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==[/cmsmasters_html][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]

Після цього чоловік під контролем СБУ отримав із Москви гасла для плакатів, які повинні були використовуватись для проведення акції.

“8 грудня відповідно до наданих російською стороною інструкцій була проведена зустріч з митрополитом Павлом, який провів з організаторами акції відповідну бесіду. Напевно, після проведення в нього обшуків митрополит Павло поводив себе досить обережно”, – додав заступник голови СБУ.

Після цього, 10 грудня, замовник назвав дати проведення акцій – 13 та 14 грудня 2018 року о 12:00 на території Києво-Печерської лаври під час проведення релігійної служби.

“Основною версією, яку ми розглядаємо на сьогоднішній день, є скоєння злочину щодо осіб, яких планували залучити до цих акцій – а саме вчинення резонансних протиправних дій, пов’язаних із загибеллю та пораненням пересічних громадян, додатково залученими для цього особами. Це мало бути підтвердженням попередніх страшилок про переслідування вірян УПЦ МП і захоплення святині, а з іншого боку могло поставити під загрозу проведення Об’єднавчого Собору”, – резюмував Кононенко.

Крім того, за даними СБУ 6 грудня у Донецьку під час наради керівництва так званої “ДНР” під головуванням представників спецслужб РФ було вирішено організувати хресні ходи вірян УПЦ МП у Києві, Одесі, Харкові, Запоріжжі, Херсоні та Миколаєві в день проведення Об’єднавчого Собору.

“Під час них повинні були спровоковані силові сутички з правоохоронцями, з обов’язковим створенням “кривавої картинки” для російських ЗМІ. Планувалось залучити для збільшення кількості постраждалих осіб похилого віку, інвалідів та хворих”, – йдеться у повідомленні на офіційній сторінці СБУ у Facebook.

Comments are closed.