ІНТЕРВ'Ю Митрополит Олександр (Драбинко): Немає жодних захоплень храмів і побоїщ, які обіцяли Новінський і в РПЦ

15 грудня відбулася подія, яку багато хто називає історичною: на Об’єднавчому Соборі було проголошено створення помісної Православної Церкви України, ухвалений її Статут і обрано голову – ним став митрополит Епіфаній (Думенко). 6 січня у Стамбулі з рук Вселенського патріарха Варфоломія він прийме Томос

Яким відтепер є статус УПЦ МП і митрополита Онуфрія? Що буде з лаврами? Як розвиватимуться події далі? На ці питання у бліц-інтерв’ю UAportal відповів митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський, учасник Об’єднавчого Собору Олександр (Драбинко), який 19 січня разом зі своєю парафією перейшов до ПЦУ з лав УПЦ МП.

– На своїй сторінці в Facebook ви опублікували офіційну заяву. Це офіційний символ вашого відходу з УПЦ МП?

– Не те, щоб відходу. Це своєрідна декларація. Декларація про те, що я прийняв для себе рішення: я є членом Помісної Української Православної Церкви, яка виникла 15 грудня у Святій Софії в зв’язку з об’єднанням в нову релігійну організацію, конфесію, яка має всі права канонічної повноцінної автокефальної Православної Церкви і є сестрою-церквою в сім’ї помісних Церков світу.

– Що тепер з УПЦ МП? Який статус вона тепер має?

– Статус УПЦ МП? Це єпархії Російської Православної Церкви на території держави Україна, які об’єднані в квазіформу, що називається “Українська Православна Церква”.

– Але вона як і раніше канонічна? Благодать Господня звідти не пішла?

– Так, звичайно, Благодать з неї нікуди не йшла. Вона в односторонньому порядку розірвала євхаристійне спілкування з Вселенським Патріархатом. Я не знаю, якими будуть подальші дії Патріарха Варфоломія, оскільки канонічним митрополитом Київським і Всієї України він визнає новообраного митрополита Епіфанія.

Вчора була телефонна розмова, і Патріарх привітав його. Тобто посаду митрополита Київського і Всієї України з точки зору Константинополя нинішній митрополит Онуфрій займає незаконно. Це паралельна структура.

– Що тепер з митрополитом Онуфрієм? Який його статус?

– Виходячи з того листа Патріарха Варфоломія митрополиту Онуфрію, який вже було опубліковано, можна робити певні висновки. Зокрема, там сказано: “після виборів Предстоятеля Української Церкви […] Ви не зможете еклізіологічно і канонічно носити титул митрополита Київського”.

 – Що тепер буде з лаврами?

– Лаври перебувають в тому ж статусі, в якому вони перебували. Власне, як і всі інші парафії, єпархії. Якщо братії як спільнота православних віруючих, які в них проживають, є юридичною особою і орендарями лаврських приміщень, виявлять бажання приєднатися до Української Помісної Церкви, жодних проблем не виникне. Якщо ж не забажають, то залишаться в тому статусі, в якому вони перебувають – в статусі Російської Православної Церкви в Україні. Яка переукладе або буде діяти на підставі колишніх домовленостей з оренди цих приміщень.

– Ваш прогноз – як розвиватимуться події далі?

– Я сподіваюся, події розвиватимуться мирно, спокійно. Як бачите, захоплень храмів і побоїщ, які обіцяв Новінський і деякі інші представники як РПЦ, так і нашого політичного істеблішменту, не відбувалося, не відбувається і, я сподіваюся, не відбудеться.

Я б сказав, що зараз йде “переварювання інформації” того, що сталося. Як я розумію, рішення будуть ухвалюватися згодом. Напевно, процес буде більш активним тоді, коли буде отримано документ, Томос, тобто після 6 січня.

Comments are closed.