НОВИНИ УПЦ МП під Радою влаштувала акцію проти перейменування церкви на РПЦ

Прихожани Української Православної Церкви Московського Патріархату влаштували акцію під Верховню Радою з вимогою не втручатися у справи церкви, зокрема виступають проти перейменування УПЦ МП на Російську Православну Церкву в Україні. Про це повідомляє кореспондентка Громадського з місця події.

На акцію зібралися приблизно 500 прихожан.

«Ми українці, ми в Україні чи на Україні, байдуже. Чому ми повинні називатися інакше?», — сказав учасник акції.

Також прихожан непокоїть процедура переходу вірян з УПЦ МП до новоствореної Православної Церкви України.

«Влада повинна почути людей, бо якщо людей почує Бог, то кінець цій владі», — зазначив у коментарі Громадському учасник акції Юрій Молчанов.

Учасники акції також зазначили, що вони виступають за погодження переходу регілійних громад з місцевою владою. На думку мітингувальників, людей нині звозять у храми, аби вони голосували за перехід під Православну Церкву України.

До учасників акції вийшов депутат «Опозиційного блоку» Вадим Новинський та зазначив, що його фракція проситиме перенести голування за законопроекти на невизначений термін.

Зазначимо, що 17 грудня депутат фракції Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Олексій Гончаренко запропонував Верховній Раді розглянути два законопроекти: щодо врегулювання назви церков і процесу переходу спільнот до Православної Церкви України.

Сьогодні ж, 20 грудня, спікер Верховної Ради Андрій Парубій звернувся до депутатів з проханням винести ці законопроекти на голосування.

Comments are closed.