СВІТ В РПЦ розкритикували “Іронію долі” і пропонують скасувати Новий рік

Російські клірики критикують фільм Ельдара Рязанова “Іронія долі, або З легким паром!”, який росіяни традиційно дивляться напередодні Нового року.

А дехто в РПЦ навіть каже про необхідність скасування святкування Нового року в тому вигляді, в якому воно відбувається в Росії, передає Credo Press з посиланням на агентство ФАН.

Так, напередодні нинішнього Нового року митрополит Рязанський і Михайлівський РПЦ МП Марк виступив із відеозверненням, в якому заявив, що фільм “Іронія долі” суперечить християнським цінностям і “наповнює душу людини помилковими, нездійсненними мріями”.

1 січня Володимира Легойда, голова синодального відділу із взаємин Церкви з суспільством і ЗМІ Московського Патріархату, написав в своєму Telegram-каналі, що це особиста думка митрополита, “з якою можна погоджуватися або не погоджуватися”, при цьому сам він назвав стрічку Ельдара Рязанова “прекрасною і доброю новорічною казкою про любов і дружбу”.

2 січня настоятель московського храму преподобного Феодора Студита протоієрей Всеволод Чаплін у дописі на Facebook заявив, що “Церква думає так, як владика Марк, а не як Володимир Легойда”.

“Новорічна” поп-культура народилася як противага Різдву і християнству. Досі все, що вона проповідує, богопротивне. Розважальність, блуд, пусте проведення часу, культ “зірок” попси – все це християнству протилежно. А особливо протилежна антидуховна “душевність”. Якраз вона-то і шкідливіша за все, тому що підміняє Бога любов’ю до “рідних і близьких” пристрастей. Згаданий фільм – якраз з цієї серії”, – пояснив о. Всеволод.

Також клірик запропонував зовсім скасувати Новий рік в РФ. “Я вважаю це свято зовсім хибним”, – пояснив він пізніше у коментарі виданню.

“Воно сповнене несмаком, попсовим, абсолютно порожнім розважальним контентом. З початку 80-х років я відмовлявся приймати псевдокультуру цього “свята”, і думаю, що і пан Легойда, коли він видавав у США журнал Death to the World, теж дотримувався приблизно таких же поглядів. Не розумію, чому він їх змінив”, – додав священик.

Comments are closed.