СВІТ В Індії розпочалися масові протести через двох жінок, які зайшли до храму

В індійському штаті Керала почалися протести через відвідування жінками храму в місті Сабарімала, одного з найбільших місць паломництва індуїстів, до якого раніше було заборонено вхід жінкам.

Поліція застосувала для розгону протестувальників сльозогінний газ, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на індійські ЗМІ.

Демонстранти перекрили кілька доріг. Деякі учасники акції закликали власників магазинів до страйку. У деяких районах штату демонстранти кидали каміння в поліцейських.

Повідомляється, що у півтисячі протестувальників, які образилися вчинком двох жінок, є підтримка партії прем’єр-міністра Індії Наренда Моді, який назвав відвідини жінками храму “операцією атеїстів зі знищення індуїстських храмів”.

Зазначимо, що довгий час жінкам у віці від 10 до 50 років забороняли вхід до храму Сабарімала. Але у вересні 2018 року Верховний суд офіційно зняв заборону. Незважаючи на це, усіх жінок, які намагалися увійти до храму, паломники-чоловіки закидали камінням і палицями.

2 січня вперше за декілька століть двом жінкам у супроводі поліції вдалося увійти до храму і помолитися. Того ж дня в Індії жінки вишикувалися у живий ланцюг завдовжки 620 кілометрів. Так вони виступили на підтримку гендерної рівності. За оцінками влади, в акції взяли участь більше п’яти мільйонів осіб.

Comments are closed.