СВІТ Македонська Церква хоче отримати Томос наступною після України

Македонська Православна Церква сподівається отримати автокефалію до кінця року.

Про це заявив митрополит Преспанско-Пелагонійський Петро, ​​повідомляє Credo Press з посиланням на портал religija.mk.

“Ми сподіваємося, що протягом цього року і ми зрадіємо як автокефальна Церква, що ми будемо визнані Вселенським Патріархатом та іншими помісними Православними Церквами, оскільки ми відповідаємо всім умовам для цього”, – сказав митрополит Петро.

Заява була зроблена з приводу Томосу, врученого Вселенським Патріархом предстоятелю Православної Церкви України, яка стала незалежною як від Російської, так і від Константинопольської Церков.

Митрополит Петро визнає, що  зараз немає постійних контактів зі Вселенським патріархатом, але сподівається на більш позитивний розвиток відносин після свят. За його словами, Македонська Церква – друга після Української, яка повинна отримати Томос. Тим самим вона стане незалежною від Сербської Православної Церкви.

Зазначимо, що Москва, як і у випадку з ПЦУ, виступає проти автокефалії Македонії, підтримуючи позицію Сербії.

Предстоятель Македонської Православної Церкви Блаженніший Стефан також прокоментував ситуацію, що склалася навколо української автокефалії.

“Ми із занепокоєнням стежимо за напруженістю у відносинах між Константинопольським Патріархатом і Російською Православною Церквою, сподіваючись, що в найближчому майбутньому незгоду буде подолано і сторони взаємно примиряться. Великі надії покладаються на останнє рішення РПЦ і її помірковану позицію щодо російської монастиря на Святій горі, який перебуває у юрисдикції Константинополя. Але якщо в цій незгоді є щось хороше, це її адміністративний, а не доктринальний характер”, – зауваживПредстоятель Македонської Православної Церкви.

Comments are closed.