ДУМКИ Церква не відімре. В Адміністрації президента поміркували про роль Церкви у XXI столітті

У XXI столітті Церква відіграватиме важливу для суспільства роль – об’єднуватиме людей.

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив керівник департаменту з питань гуманітарної політики Адміністрації президента Юрій Рубан.

Високопосадовець вважає, що Томос про автокефалію для України – не остання автокефалія, яка буде надана церквам у Східній Європі, і цей процес іще триватиме.

Юрій Рубан також переконаний, що відома теза просвітників XIX століття про те, що “Церква – опіум для народу” і що вона “відімре” тощо – не буде актуальною, і Церква у XXI столітті буде грати свою, важливу для суспільства, роль.

“Хочу нагадати, що в багатьох конституціях не так, як у нас, написано. Там написано, що держава відділена від Церкви, тобто, щоб на державу не впливали “темні середньовічні сили”… У нас трохи інше – маючи досвід тотального тиску КДБ на Церкву, ми написали у нашій Конституції, що Церква відділена від держави. Тут інші підходи та інше розуміння”, – пояснив чиновник.

“Але чомусь мені здається, що в XXI столітті Церква буде грати свою роль, важливу для суспільства – Церква буде об’єднувати людей, і партнерство Церкви і людей дуже важливе у соціальних питаннях, у питанні єдності суспільства, і воно в Україні буде реалізоване”, – вважає Юрій Рубан.

[cmsmasters_row data_shortcode_id=”i6pantjg6q” data_padding_bottom_mobile_v=”0″ data_padding_top_mobile_v=”0″ data_padding_bottom_mobile_h=”0″ data_padding_top_mobile_h=”0″ data_padding_bottom_tablet=”0″ data_padding_top_tablet=”0″ data_padding_bottom_laptop=”0″ data_padding_top_laptop=”0″ data_padding_bottom=”50″ data_padding_top=”0″ data_bg_parallax_ratio=”0.5″ data_bg_size=”cover” data_bg_attachment=”scroll” data_bg_repeat=”no-repeat” data_bg_position=”top center” data_color=”default” data_bot_style=”default” data_top_style=”default” data_padding_right=”3″ data_padding_left=”3″ data_width=”boxed”][cmsmasters_column data_width=”1/1″ data_shortcode_id=”99c9zwchol” data_animation_delay=”0″ data_border_style=”default” data_bg_size=”cover” data_bg_attachment=”scroll” data_bg_repeat=”no-repeat” data_bg_position=”top center”][cmsmasters_html shortcode_id=”yfcoj2dqbo”]PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSI1MTUiIHNyYz0iaHR0cHM6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvUVk5OEpPNkthaXMiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvdz0iYWNjZWxlcm9tZXRlcjsgYXV0b3BsYXk7IGVuY3J5cHRlZC1tZWRpYTsgZ3lyb3Njb3BlOyBwaWN0dXJlLWluLXBpY3R1cmUiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=[/cmsmasters_html][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]

Comments are closed.