Церква не відімре. В Адміністрації президента поміркували про роль Церкви у XXI столітті

Церква не відімре. В Адміністрації президента поміркували про роль Церкви у XXI столітті

У XXI столітті Церква відіграватиме важливу для суспільства роль – об’єднуватиме людей.

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив керівник департаменту з питань гуманітарної політики Адміністрації президента Юрій Рубан.

Високопосадовець вважає, що Томос про автокефалію для України – не остання автокефалія, яка буде надана церквам у Східній Європі, і цей процес іще триватиме.

Юрій Рубан також переконаний, що відома теза просвітників XIX століття про те, що “Церква – опіум для народу” і що вона “відімре” тощо – не буде актуальною, і Церква у XXI столітті буде грати свою, важливу для суспільства, роль.

“Хочу нагадати, що в багатьох конституціях не так, як у нас, написано. Там написано, що держава відділена від Церкви, тобто, щоб на державу не впливали “темні середньовічні сили”… У нас трохи інше – маючи досвід тотального тиску КДБ на Церкву, ми написали у нашій Конституції, що Церква відділена від держави. Тут інші підходи та інше розуміння”, – пояснив чиновник.

“Але чомусь мені здається, що в XXI столітті Церква буде грати свою роль, важливу для суспільства – Церква буде об’єднувати людей, і партнерство Церкви і людей дуже важливе у соціальних питаннях, у питанні єдності суспільства, і воно в Україні буде реалізоване”, – вважає Юрій Рубан.