НОВИНИ Шлюби – дійсні! В ПЦУ розвіяли чутки з РФ про необхідність перехрещення і перевінчування

В Україні ширяться чутки про неканонічність таїнств, звершених у церквах РПЦ в Україні (раніше – УПЦ Московського Патріархату).

Зокрема, у соцмережах жартують про відродження Православної Церкви України. Мовляв, усі таїнства, зокрема, хрещення та вінчання, що здійснили у храмах Московського Патріархату – відтепер недійсні, повідомили в ефірі “Сніданку з 1+1“.

Проте у самій Православній Церкві України запевняють: визнають святість усіх Церков. І просять: у жодному разі не перехрещувати дитину та не перевінчуватися.

“Хоча були випадки, коли дитину хрестили в Київському Патріархаті, а в Московському Патріархаті казали: це таїнство є не дійсним, давайте перехрещувати. І це неправильна позиція. І це якраз є гріховно, коли перехрещували”, – розповів клірик трапезного храму Софії Київської Іван Сидор.

За його словами, чутки про необхідність перехрещення чи перевінчання поширюють із Росії. Ті, хто не зацікавлений у незалежності Української Церкви.

“Я можу порівняти також з тими заявами, що, мовялв, зараз будуть переходити парафії, буде пролиття крові, будуть примушуватии людей силою. Ледь не під дулами автоматів переходити. Знову ж таки, це говорять тільки ті люди, ті сили, ті журналісти, які відстоюють інтереси Російської Церкви. Для нас краще, щоб перехід був вільним і мирним”, – запевняє священик.

Comments are closed.