НОВИНИ Запорізький Лука назвав вірян ПЦУ – «іродами» та «юдами»

Скандальний митрополит Запорізький та Мелітопольський РПЦ в Україні Лука вчергове здивував всіх своїми різкими висловлюваннями на адресу вірян Помісної Православної Церкви України, інформує Форпост. 

«Сьогодні ми стали свідками, як сучасні послідовники Ірода та Юди, за сприяння підлеглих їм големи, від словесного потоку лихослів’я і образ на адресу нашої Матері-Церкви перейшли до дій, розв’язання репресії проти її пастви. Так, з дивовижною швидкістю і неймовірною кількістю порушень, був прийнятий антиконституційний закон, згідно з яким вищезгадані особи намагаються відняти ім’я нашої Матері-Церкви, а нас з вами загнати в «релігійне гетто», промаркувати нас, вірних чад Української Православної Церкви (Московського Патріархату – ред.), як людей другого сорту, повторюючи дії свої ідейних побратимів – фашистів», – про це він заявив 13 січня під час прес-конференції Запорізької єпархії РПЦ в Україні.

У четвер, 17 січня, о 10:00 закликав вірян єпархії помолитися та відслужити молебень про примноження любові у народних депутатів.

Саму у цей день на черговому засіданні парламент має ухвалити другий церковний законопроект про внесення змін в Закон №4128 «Про свободу совісті та релігійних організацій». В законі держава пропонує релігійним організаціям механізм в разі, якщо вони захочуть зміни свою релігійну приналежність.

У своїх висловлюваннях одіозний митрополит Запорізький Лука завжди був доволі різким. Нещодавно, він порівняв законопроект №4128 про внесення змін в Закон «Про свободу совісті та релігійних організацій» – легалізацією «церковного рейдерства».

Митрополит Лука відомий тим, що «звершив Таїнство Хрещення» над хлопчиком, котрого раніше хрестили в Київському Патріархаті.

Окрім того, Запорізька єпархія РПЦ в Україні, яку очолює владика Лука, постійно потравляє в скандали.

Зокрема, священика Московського Патріархату – Ігоря Савву – позбавили парафії через українську позицію. За словами вірян, отець Ігор, зокрема, молився за перемогу ЗСУ та відмовлявся згадувати у Богослужіннях російського Патріарха Кирила.

А на початку 2018 року в Запоріжжі священик РПЦ в Україні, запрошений ритуальною службою, відмовився провести обряд відспівування дворічного хлопчика, котрий загинув увечері 31 грудня внаслідок падіння на нього 39-річного чоловіка, що вчинив самогубство, вистрибнувши з вікна багатоповерхівки.

У знак протесту проти священнослужитлів Московського Патріархату активісти влаштували флешмоб – закликали приносити під храми Московського Патріархату дитячі іграшки. Ця ідея знайшла підтримку по всій Україні.

Нещодавно скандальний митрополит Лука потрапив до бази “Миротворець”. Його анкета з’явилася у розділі Чистилище.

Владика опинився у базі через “маніпулювання суспільно-значущою інформацією, розпалювання міжнаціональної та міжконфесійної ворожнечі”. Також автори зазначають, що митрополит є одним з тих, хто протидіє “незалежності українського православ’я від підконтрольної Росії (країна-агресор) РПЦ”.

Comments are closed.