НОВИНИ, ТОП Почесний Патріарх Філарет відзначає 90-річчя: “Ми були нікчемні, але перемогли”

Почесному Патріарху ПЦУ Філарету виповнилося 90 років.

У цей день, 23 грудня, він відслужив урочисте богослужіння у Володимирському кафедральному соборі  в Києві. У літургії взяли участь єпископат та духовенство зі всієї України, передає РБК-Україна.

Герой України подякував всім присутнім за те, що прийшли помолитися разом з ним, “за моє здоров’я і за те, що Господь дав такі довгі роки”. “Але крім довгих років дав силу. Силу, яка дає можливість працювати”, – зауважив Філарет.

Він зізнався, що для нього стало великою нагородою те, що Українську Церкву визнав автокефальною не тільки Вселенський Патріарх, від якого був отриманий Томос, але й інші Церкви.

Далі видання частково цитує звернення Патріарха:

“Тому що 1992 року, коли нас залишилась невелика жменька, а всі архієреї і духовенство зрадили Україну і Українську Церкву, і тоді мало хто думав, що буде автокефальна Церква, і буде визнана. Мало хто вірив. Але я був переконаний, що буде цей час.

Чому я був упевнений? Тому що Господь відкрив, що це буде вірний шлях у майбутнє. Тобто незалежна Церква і незалежна держава…

Бог не може говорити неправду, не може ставити на дорогу, яка веде в нікуди, а ставить на ту дорогу, яка веде до перемоги.

І тому я радий, що прийшов цей час. Але, дорогі брати і сестри, Бог допомагає своєю божественною благодаттю, але тим, хто хоче, хто працює. А хто не хоче і не працює, від того відступає божественна благодать. А з ким вона є, та людина непереможна. Не тому, що вона така мудра, а тому, що в ній перебуває непереможна божественна сила”.

Також Почесний Патріарх додав, що хоч “ми малі були, нікчемні, як гірчичне зерно, але перемогли, отримавши Томос”.

Філарет зауважив, що це не остаточна перемога, бо ще не об’єднали все українське православ’я в єдину українську незалежну автокефальну Православну Церкву.

“І це наше завдання. Наше завдання перемогти агресора на Сході. І обов’язково переможемо, бо правда з нами. Ми миролюбна країна. Чужу землю за всю свою історію ніколи не завойовували”, – сказав він та навів приклад, що будучи третьою ядерною країною після розвалу СРСР Україна добровільно відмовилася від ядерної зброї.

“Ніхто не віддав, тільки ми. Чому? Тому що миролюбні. І нас обдурили ті, хто гарантував недоторканність нашої території”, – наголосив Філарет.

У зв’язку з цим він зазначив, що Бог не може бути з тим, хто обманює, тому Україна обов’язково переможе агресора.

“І нам потрібно тоді жити за заповідями Божими”, – додав священнослужитель.

Comments are closed.