ДУМКИ РПЦ в Україні доведеться платити податки, якщо вона офіційно не змінить назву – нардеп

Якщо колишня УПЦ МП відмовиться виконувати вимогу закону України і не стане вказувати у своїй назві приналежність до РПЦ, вона не отримає статусу неприбуткової організації. Тоді їй доведеться платити податки.

Про це на телеканалі Прямий заявив народний депутат України з фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Іван Вінник, передає РІСУ.

Нардеп наголосив на тому, що УПЦ МП в Україні повинна називатися Російською Православною Церквою.

“РПЦ може працювати в Україні. Її парафії можуть існувати. Але вона має називатися Російська Православна Церква. А що стосується ВРУ, то вона прийняла зовсім зрозумілі закони щодо переходу громад, користування приміщеннями церков і щодо перереєстрації назв», – зазначив він.

“А що буде, якщо вони не перейменуються? Усе просто. Річ у тім, що Церква є неприбутковою організацією. Вона має бути зареєстрована у Мінкульті, де ведеться облік неприбуткових релігійних, церковних організацій. А якщо РПЦ, порушуючи закон України, відмовиться виконувати його вимогу щодо назви і перейменування в РПЦ, вона не отримає статусу неприбуткової організації. Російській Православній Церкві доведеться платити податки. Це найбільше, чого бояться російські церковники”, – додав Іван Вінник.

Нагадаємо, 26 січня Міністерство культури опублікувало перелік церковних об’єктів, які протягом трьох місяців мають змінити свої назви. Серед них – Українська православна Церква Московського Патріархату.

20 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла закон №5309 про перейменування Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Comments are closed.