СВІТ Лист Мадуро до Папи Римського: Франциск не виключає свого посередництва

Папа Римський Франциск не виключає участі Ватикану як посередника у кризі в Венесуелі, однак лише у тому випадку, якщо про це попросять обидві сторони.

Понтифік заявив про це 5 лютого, спілкуючись із журналістами на шляху з ОАЕ, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на Associated Press.

Франциск визнав, що Ватикан отримав листа від президента Венесуели Ніколаса Мадуро з проханням “допомогти стати на шлях діалогу”.

Папа Римський зазначив, що попередні дипломатичні зусилля Ватикану щодо сприяння діалогу між Мадуро та опозицією не дали результату, тому обидві сторони мають вимагати зовнішнього сприяння та посередництва у перемовинах.

При цьому Франциск не називав імені голови опозиційної Національної асамблеї Венесуели Хуана Гуайдо, якого було оголошено виконувачем обов’язки президентом 23 січня, коли в країні розпочалися масові протести проти президента-диктатора Мадуро.

Нагадаємо, на виборах 20 травня 2018 року Ніколас Мадуро забезпечив собі перебування на посаді президента Венесуели до 2025 року. Країни Сходу та Латинської Америки, які не визнали його перемоги, відкликали своїх послів із Каракаса, а США ввели додаткові економічні санкції і зажадали провести нові вибори.

Comments are closed.