НОВИНИ, СВІТ Вселенський Патріарх відповів назакиди про “недійсність” рукоположень ПЦУ

Вселенський Патріарх Варфоломій направив лист-відповідь предстоятелю Албанської Церкви архієпископу Анастасію, в якому прокоментував звинувачення про  “недійсність” рукоположень ПЦУ, передає Cerkvarium.

У листі Варфоломій ще раз наголосив, що діяв згідно із церковною традицією, використовуючи привілеї, покладені на Константинопольський Патріархат Вселенськими Соборами. Він наводить приклади з давнини, коли Вселенський Патріарх затверджував автокефалії і патріархати, а також відновлював відлучених єпископів.

“Патріарх Варфоломій також нагадав, що оскільки Константинопольський престол є найвищою апеляційною інстанцією у Православній Церкві, то він розглянув прохання від колишніх митрополитів Київського Філарета і Львівського Макарія. Також Варфоломій відправив архієпископу Анастасію копію науково-богословського дослідження щодо дійсності хіротоній у розкольників, яке склав митрополит Смирнський Василь.

Як приклади подолання розколів Вселенський Патріарх наводить приклади мелетіан і новаціан, греко-болгарську схизму та розкол між РПЦ і РПЦЗ – всі вони були вирішені і розкольники приймалися у своєму сані, і їх ніхто по-новому не висвячував, їхні хіротонії визнали.

“У РПЦ люблять урочисто заявляти, що у жодному разі не можна легалізувати розкол, але 2007 року з ініціативи Володимира Путіна вони самі легалізували розкол, об’єднавшись з Російською Зарубіжною Церквою”, – йдеться у повідомленні видання.

Таким чином, Патріарх Варфоломій відповів на претензії, які озвучують представники Помісних Церков щодо законності та легітимності рукоположень ієрархів Православної Церкви України і її Предстоятеля митрополита Епіфанія.

Видання також висловило сподівання, що після такої вичерпної відповіді процес визнання Православної Церкви України стане більш інтенсивним, оскільки основне спірне питання – про дійсність рукоположень – вирішене.

Comments are closed.